Tuto iluzi prohlédne jen málokdo. Najít hada na obrázku zvládlo jen 0,3% lidí

Zjistěte, jestli máte zrak jako ostříž, a pokuste se na obrázku mezi velkým množstvím želv najít ukrytého hada. Tento obrázkový test dokáže pěkně potrápit váš mozek.

i Zdroj fotografie: Jagran Josh
                   

Obrázkové testy jsou skvělým a oblíbeným způsobem, jak otestovat své pozorovací a analytické schopnosti, a ještě si na internetu užít spoustu zábavy. Díky sociálním sítím jsou v poslední době tak často sdílené a těší se čím dál větší oblibě. Navíc se do jejich řešení mohou zapojit lidé z celého světa a vzájemně porovnávat své výsledky. Pusťte se do hledání, pokud si na tuto výzvu troufáte, a zapněte stopky.

Kouzlo optických iluzí

Už od dávných časů optické iluze a klamy šálí mozky a logiku mnoha lidí. Hrají si s realitou a způsobem, jak ji vnímáte a interpretujete. Jelikož v každou chvíli na váš mozek působí opravdu velké množství vjemů, není schopný je všechny přesně zpracovávat a vyhodnocovat. Z toho důvodu si velké množství dotváří na základě dříve prožitých zkušeností.

Šílený optický test: Najděte odlišnou svíčku na tomto obrázku za 10 sekund a zkuste u toho nepřijít o rozum

K čemu slouží optické iluze

Podobně je tomu v případě hádanek a hlavolamů, jejich pravidelné procvičování vede ke zlepšení kognitivních funkcí mozku i paměti. Postupně se rozvíjí vaše kreativní a kritické myšlení, stejně jako fantazie, což velmi oceníte při řešení různých problémů a komplikací. Navíc tímto tréninkem předcházíte případné ztrátě paměti v pozdějších letech a zhoršení rozumových schopností.

iZdroj fotografie: Jagran Josh

Najděte skrytého vada

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít mezi želvami ukrytého hada. Abyste však byli maximálně úspěšní, musíte to stihnout dříve, než vám vyprší vytyčený časový limit, který je stanovený na pouhých 5 vteřin. Za tuto krátkou dobu si na vlastní kůži otestujete, jak dobře se vám pracuje pod tlakem a jestli jste v takové situaci vůbec schopní uvažovat.

Kde se had ukrývá

Pokud se vám hada podařilo najít, pak máte opravdu bystrý zrak a skvělé analytické schopnosti. Všimnout si tohoto nepatrného detailu a najít na první pohled stejnou hlavu, které chybí jen krunýř, chce opravdu perfektní soustředění. V případě, že se vám hada najít nepodařilo, prohlédněte si pozorně vyznačenou oblast na obrázku, kde se ukrývá správné řešení, a dejte se rovnou do dalšího cvičení, aby pro vás příště bylo řešení obrázkového testu ještě jednodušší.

iZdroj fotografie: Jagran Josh

Jak rychle se podařilo tento úkol splnit vám?

Zdroj: JagranJosh
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články