Tuto výzvu zatím nikdo nevyřešil. Budete první, kdo na obrázku najde tři sovy?

Některé obrázkové testy jsou náročnější a složitější než jiné. Kvůli velkému množství tvarů a barev ztěžují hledání i zkušeným řešitelům. Jen málokdo dokáže najít všechny sovy.

i Zdroj fotografie: Wepress News
                   

Pravidelný trénink paměti a stimulace mozku hraje důležitou roli při udržení dobré rozumové kondice a aktivity i v pozdějších letech. K tomu vám mohou pomoci různé rébusy, hlavolamy, optické iluze a klamy. Jejich řešením navíc utužíte také své duševní zdraví, protože přispívají ke snížení úzkosti, depresí i míry stresu a pomáhají zvyšovat schopnost soustředit se.

Jak vznikají obrázkové testy

Často jsou k jejich tvorbě využity geometrické tvary nebo kontrastní barvy. Jejich kombinace pak vytváří iluzi pohybu, pocit zmenšení či zvětšení předmětu nebo jeho úplného skrytí přímo před vaším zrakem. Některé kresby nebo díla lze díky způsobu zhotovení interpretovat různými způsoby nebo v nich skrýt jistý tvar. Existují i fotografie, které z určitého pohledu umožňují některým detailům být téměř neviditelné.

Z hledání rozdílů už spoustu dospěláků vypadlo. Obrázek jich ukrývá celkem 7, ale poslední 2 dají zabrat

K čemu se obrázkové testy využívají

Optické iluze, hlavolamy a hádanky se v dnešní době těší obzvlášť velké oblibě na internetu a sociálních sítích a staly se tak nedílnou součástí zábavního průmyslu. Setkáte se s nimi však především ve vzdělávacím systému, kde slouží k otestování znalostí a schopností studentů. Ve zdravotnictví se používají především pro psychologické účely nebo při rehabilitacích mozku.

iZdroj fotografie: Wepress News

Konkrétně v tomto případě je vaším úkolem mezi davem studentů v uniformách najít ukryté tři sovy. Kvůli záplavě různých tvarů a barev toto hledání není vůbec jednoduché a dokáže potrápit i opravdu zkušené analytiky. Pokud si však jeho řešení chcete ještě více okořenit, stanovte si pro to určitý časový limit. Zapněte stopky a dejte se do jejich hledání.

Kde se sovy nachází

Pokud jste dokázali všechny tři sovy ukryté na obrázku odhalit, pak to vypovídá o vašich úžasných pozorovacích schopnostech a opravdu bystrém a rychlém uvažování. V případě, že jste nebyli úspěšní, prohlédněte si vyznačené oblasti na obrázku níže, abyste zjistili, kde se skryté sovy přesně nacházejí. Aby se vám příště více dařilo, pusťte se rovnou do dalšího cvičení a začněte pravidelně pracovat na svých schopnostech a dovednostech. Jejich přínos oceníte nejen v osobním, ale i pracovním životě.

iZdroj fotografie: Wepress News

Jak rychle jste dokázali najít všechny sovy vy?

Zdroj: WepressNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články