Tento obrázek otestuje vaše IQ. Najít písmeno H do 12 sekund zvládnou jen inteligentní jedinci

Prohlédněte si pozorně obrázek plný písmen B a pokuste se mezi nimi najít skryté rozdílné písmeno. Abyste však byli plně úspěšní, musíte to stihnout, než vám vyprší čas.

i Zdroj fotografie: Jagran Josh
                   

Obrázkové testy mají za úkol ověřit pozorovací a analytické schopnosti daného řešitele úkolu. Stanovený časový limit vám dá navíc možnost na vlastní kůži ověřit, jestli dokážete pracovat i pod vnějším tlakem. Někteří jsou díky tomu rychlejší a efektivnější, zatímco jiní mohou zcela propadnout panice a kvůli ubíhajícímu času se nedokáží na řešení úkolu vůbec soustředit. 

Otestujte své IQ

Pokud toužíte znát úroveň své inteligence, obrázkové testy jsou pro vás to pravé. Často totiž bývají součástí IQ testů, které jsou plné logických a vědomostních úkolů. Optické iluze jsou zábavným způsobem, jak poznat své schopnosti i meze. Dokáží totiž ohýbat skutečnost a zpochybňovat způsob, jak pozorovatelé vnímají danou realitu. Jednotlivé interpretace mohou být velmi rozdílné.

Hrubou chybu na obrázku najde jen člověk s excelentním citem pro detail. Chce to podívat se zblízka

K čemu slouží optické iluze

Klamy, hlavolamy i hádanky stimulují mozek a pomáhají s rozvojem některých jeho funkcí. V první řadě se jedná o kognitivní funkce, kritické a kreativní myšlení i fantazii. Dochází postupně také ke zlepšování paměti a zmírnění častého zapomínání. Navíc pravidelným tréninkem předejdete její případné ztrátě, která by vás ve starších letech mohla potkat. 

iZdroj fotografie: Jagran Josh

Najděte rozdílné písmeno

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít mezi písmeny B ukryté písmeno H. Toto hledání vám ztěžuje skutečnost, že se nejedná o tištěná písmena, nýbrž psací, která jsou si velmi podobná. Pro některé řešitele může být tento úkol ještě horší kvůli časovému limitu, který je pevně stanovený na pouhých 11 vteřin. Pro úspěšné splnění tohoto úkolu musíte písmeno H najít dříve, než vám vyprší čas.

Řešení obrázkového testu

Jestli se vám podařilo rozdílné písmeno najít, vypovídá to o vašich výtečných pozorovacích a analytických schopnostech. I v krátkém časovém úseku si dokážete se zadaným úkolem poradit a najít správné řešení. Písmeno H se ve skutečnosti nachází v páté řadě zespodu a čtvrtém sloupci zprava. Pokud jste v jeho hledání nebyli příliš úspěšní, dejte se rovnou do dalšího cvičení. Pravidelným tréninkem pro vás tyto úkoly budou postupně snazší a snazší.

iZdroj fotografie: Jagran Josh

Jak rychle jste dokázali najít odlišné písmeno vy?

Zdroj: JagranJosh
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články