Děti ve školce to zvládají, ale dospělí s tím mají problém: Dokážete na obrázku najít rozdílný pár labutí do 15 sekund?

Tento jednoduchý obrázkový test prověří vaše schopnosti a vyzkouší váš mozek. Prohlédněte si pozorně páry labutí a najděte mezi nimi rozdílnou dvojici včas.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Obrázkové testy jsou oblíbeným způsobem, jak si zkrátit dlouhé chvíle a zároveň udělat něco pro své zdraví. Díky sociálním sítím se do jejich řešení zapojují lidé z celého světa a porovnávají své schopnosti. Ty také umožňují jejich rychlejší šíření a stále narůstající oblibu. Zjistěte, jak jste na tom, a pusťte se také do této jednoduché výzvy. Najděte lišící se pár labutí, než vám vyprší čas.

Jaký vliv mají hlavolamy na mozek

Pravidelné provádění podobných cvičení má značný přínos na rozvoj některých funkcí mozku. Optické iluze a klamy podporují rozvoj kognitivních funkcí, kreativního a kritického myšlení i fantazie. Navíc pomáhají předejít ztrátě paměti v pozdějším věku a zvyšují rychlost uvažování i schopnost koncentrace a hledání řešení různých problémů. Tyto vlastnosti se vám hodí nejen v běžném, ale i pracovním životě.

Dvě situace, při kterých budete muset zapojit logické myšlení a dedukční postupy. Řešení najdou jen skuteční detektivové

Utužení duševního zdraví

Dalším přínosem je také možný nárůst sebevědomí. Řešení hlavolamů a hádanek pro vás bude postupně mnohem snazší a daný úkol dokážete splnit rychleji. Navíc můžete pocítit také upevnění duševního zdraví. Kromě již zmíněného totiž tyto úkoly pomáhají snižovat hladinu stresu, úzkosti i depresí. Mentálně tak budete mnohem více v pohodě a jen tak něco vás nevyvede z míry.

iZdroj fotografie: Barletta Web

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem najít mezi páry labutí dvojici, která se od ostatních drobným detailem liší. Hledání tohoto na první pohled nepatrného rozdílu vám ještě ztíží časový limit, který máte pro úspěšné splnění testu stanovený. Abyste to dokázali, musíte labutě mezi ostatními najít dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 10 vteřin.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám povedlo dvojici na obrázku najít, pak patříte mezi opravdu bystré jedince. I v tak krátkém časovém úseku ze sebe dokážete vymáčknout maximum a pracovat na 100 %. V případě, že se vám rozdíl najít nepodařilo, podívejte se pozorně na sloupec vpravo, druhý řádek zespodu. Dejte se rovnou do dalšího úkolu a zapracujte postupně na svých schopnostech.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak rychle se podařilo najít rozdílný pár labutí vám?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
125 lidí právě čte
Zobrazit další články