Test zraku: Jen lidé s ostřížím zrakem najdou ženu schovanou v květinové louce. Vidíte ji?

Některé obrázkové hádanky dokáží pěkně potrápit lidskou mysl. Totéž může platit i v případě originálních fotografií – na této se mezi květinami ukrývá žena.

i Zdroj fotogrfie: Humor Bibelen
                   

Někdy jsou věci jinak, než se na první pohled zdá, a někdy zase nedokážeme vidět pravdu, přestože leží přímo před našima očima. Optické iluze a klamy dokáží dokonale ošálit lidský mozek a jeho vnímání. Kvůli tomu pak vidíte realitu zkreslenou na základě vašich předešlých zkušeností, namísto toho, jaká je ve skutečnosti přímo před vámi.

Jak vznikají obrázkové hádanky

Různé optické iluze, klamy nebo hlavolamy jsou vytvářeny pomocí geometrických tvarů, kontrastních barev nebo pomocí hry světla a stínu. Jejich kombinace u vás dokáže navodit dojem, že se daný předmět pohybuje, zmenšuje nebo zvětšuje, popřípadě získává určitou barvu. Některé kresby a fotografie však kombinací několika prvků dokáží navodit podobný pocit, překroutí realitu nebo vytvoří dokonalou iluzi.

Zkouška vašich smyslů: Dokážete na obrázku najít odlišný prvek za 10 vteřin?

K čemu slouží obrázkové hádanky

V dnešní době se těší velké oblibě zejména na internetu a sociálních sítích, kde je lidé využívají jako prostředek ke zkrácení času. Ve skutečnosti tím vlastně přispívají rozvoji kognitivních funkcí mozku a předcházejí ztrátě paměti v pozdějším věku. Pravidelným procvičováním podobných úkolů navíc dochází ke snížení stresu, úzkostí i depresí, takže mají celkově pozitivní vliv na duševní zdraví.

iZdroj fotogrfie: Humor Bibelen

Najděte ženu na obrázku

Vaším konkrétním úkolem je v tomto případě na fotografii květinové louky najít ukrytou ženu, i když se na první pohled zdá, že kromě květin a přírody na fotce nic není. Prohlédněte si pozorně jednotlivé části obrázku, prozkoumejte je z jiného úhlu i perspektivy a otevřete svou mysl nejrůznějším způsobům řešení. S hledáním vám může výrazně pomoci vaše fantazie a kreativita.

Řešení obrázku

Pokud se vám ženu podařilo najít, pak patříte mezi velmi výjimečné lidi. Jen opravdu malému procentu se podaří tuto iluzi prohlédnout. V opačném případě se podívejte na vyznačená místa. Žena má na sobě malbu, díky které dokonale splývá s okolní krajinou. Pomocí svých schopností a šikovných fotografů se snaží zachytit člověka ve spojení s přírodou, což se v tomto snímku povedlo na jedničku. Abyste zlepšili své dovednosti, rovnou si otevřete další cvičení a dejte se do práce.

iZdroj fotogrfie: Humor Bibelen

Jak rychle se vám podařilo ženu na louce najít?

Zdroj: HumorBibelen
Diskuze Vstoupit do diskuze
99 lidí právě čte
Zobrazit další články