Máte 30 sekund na to, abyste dokázali, že jste inteligentní! Zvládnete najít na obrázku na obrázku 12 pand?

Jen opravdový génius dokáže tento obrázkový test vyřešit. Většina lidí vidí jen rodinku tří pand u jezera. Celkem je zde však ukryto dalších 12 pand.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Tato optická iluze dokáže pěkně potrápit váš mozek. Abyste tento úkol vyřešili, nesmíte se nechat uchlácholit tím, čeho si všimnete jako první, ale rovnou se pustit do hledání ukrytých zvířat. Aby pro vás řešení tohoto testu nebylo příliš jednoduché, máte pro jeho úspěšné splnění navíc stanoven přesný časový limit 40 vteřin. Zapněte stopky a pusťte se do toho.

Obliba optických iluzí roste

Internet a sociální sítě ve velké míře přispívají k rostoucí oblibě optických iluzí, klamů, hádanek a hlavolamů. Pro mnoho lidí je to zábavný způsob, jak si zkrátit dlouhé chvíle nebo zapracovat na svých pozorovacích a logických schopnostech. Jiným tyto úkoly mohou způsobit bolest hlavy. Pravidelným tréninkem se řešení podobných úkolů stává mnohem snazší a rychlejší. 

Zatím nejtěžší optická hádanka, co se objevila na internetu. Při hledání 8. osoby na obrázku selže 99 % lidí

Proč je dobré trénovat tyto úkoly

Nejen, že se touto činností zabavíte na pár minut, ale navíc také přispějete k rozvoji svého kritického myšlení, kreativity a fantazie. Postupem času dochází také ke zlepšení kognitivních funkcí mozku, a dokonce do určité míry předcházíte ztrátě paměti v pozdějších letech. Velmi pozitivní vliv mají také na duševní zdraví, protože snižují hladinu stresu, úzkosti i depresí.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Najděte na obrázku schované pandy

Abyste tento úkol úspěšně vyřešili, musíte na obrázku najít 12 pand. Jedná se však o ukryté pandy, takže zjevná tříčlenná pandí rodinka se nepočítá. Navíc to musíte stihnout dříve, než vám vyprší stanovený čas. Díky tomu zjistíte, zda dokážete pracovat pod tlakem a jak časová tíseň ovlivňuje vaši výkonnost. Jedině když znáte své slabiny, víte, na čem máte zapracovat.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo všechna zvířata v časovém limitu najít, pak je vaše mysl opravdu velmi bystrá a pozorná. Dokážete se skvěle soustředit a neunikne vám ani ten nejmenší detail. V opačném případě se podívejte do vyznačených částí a zjistěte, kde všude se pandy ukrývaly. Abyste své pozorovací schopnosti vylepšili, otevřete si rovnou další cvičení a začněte s pravidelným tréninkem. Za pár dní na vlastní kůži pocítíte ten rozdíl.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak rychle se podařilo najít pandy vám?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články