Lunaparková atrakce, která zabíjela: Vlak duchů dostál v roce 1979 svému jménu, o život připravil 7 lidí

Osud jako z filmu potkal návštěvníky lunaparku, kteří v roce 1979 nasedli do tzv. Vlaku duchů. Jízda plná adrenalinu se proměnila ve skutečně děsivé peklo.

i Zdroj fotografie: Public Domain
                   

Událost, k níž došlo na konci 20. století v lunaparku v Sydney, je jako vystřižená z hororového filmu. Na oblíbené atrakci jménem Vlak duchů došlo k požáru. Obětmi této nehody se stalo 6 dětí a jeden dospělý. Podle webu Women’sHealth i přesto, že se jedná o dávnou událost, dodnes v mnoha lidech vzbuzuje hrůzu. K lunaparkovým atrakcím nejspíš budu mít mnohem větší respekt než doposud.

Tunel hrůzy

Oblíbená atrakce Vlak duchů byla v provozu už od roku 1931. Až o 4 roky později byla přestěhována do lunaparku v Sydney, kde se stala neodolatelným lákadlem pro mnoho návštěvníků. Mnoho dětí i dospělých z jízdy odcházelo mírně vystrašených, avšak nadšených díky velkému množství adrenalinu a vzrušení. Až do 9. června 1979, kdy se jedna jízda stala pro několik lidí osudnou.

Přibližně ve 22:15 v jednom z tunelů na trati vypukl požár. Bohužel se tak stalo v právě v době, kdy v něm měl projíždějící vlak s celkem 35 cestujícími zastavit. Pracovníci, kteří atrakci obsluhovali, si po chvíli všimli kouře a ohně, jenž se z něj šířil, a co nejrychleji se soupravou odjeli a začali zachraňovat vystrašené návštěvníky, pro něž se jízda vlakem rázem změnila v boj o vlastní život. 

lunapark iZdroj fotografie: Freepik
Vlak duchů dostál své pověsti, když v tunelu začalo hořet a zemřelo 7 lidí

7 zmařených životů

Přestože se na první pohled zdálo, že se podařilo všechny cestující z vlaku zachránit bez většího zranění, v tunelu bylo nalezeno 7 mrtvých těl. Jeden muž a celkem 6 dětí se nejspíš pokoušeli dostat ven, ale udusili se dříve, než se jim to mohlo podařit. Kdyby zůstali ve vagónu, nejspíš by vyvázli jen s pár popáleninami jako zbytek cestujících. Zoufalá chvíle však donutí lidi k zoufalým činům, podobně jako při požáru továrny, o němž jsme psali již dříve na stránkách VědaŽivě.

Nikdo neví, proč k požáru došlo

Dodnes zůstává záhadou, proč k požáru vůbec došlo. Atrakce sama jej podle zjištění zapříčinit nemohla. Hasičský záchranný sbor však upozorňoval vedení lunaparku na nedostatky v požární bezpečnosti, které bylo třeba podle nich odstranit. Ti však na výzvu nijak nereagovali, a tak trvalo přes hodinu, než se podařilo šířící se požár zastavit. Podle webu TheLineup byl případ uzavřen s tím, že za něj nikdo nenese právní odpovědnost.

Jak moc máte rádi atrakce v zábavních parcích vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články