Matematická úloha ze 3. třídy základní školy: Kdo ji nevyřeší do 30 sekund, ten by se měl vrátit na základku

Každé číslo má svůj význam nejen v matematice, ale také v numerologii. Pětka v jejím pojetí znamená energii, změnu a také nezávislost.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Lidé s životním číslem 5 potřebují ke své plné spokojenosti neustálou změnu, vzruch a pohyb. Přímo tudíž nesnáší rutinu, nudu a stále se opakující stejné věci. Během svého života často vyzkoušejí a vystřídají různé profese a zaměstnání. Trvá jim tedy déle najít to, co by je v jejich touze po stálé pestrosti skutečně plně uspokojilo. Mnoho z nich si vybere právě takové povolání, které vyžaduje hodně cestování nebo se odehrává v různých prostředích.

Adaptabilita i skrývání se

Skutečně všestranná pětka bývá nadmíru působivá a zábavná. Takovému člověku záleží na tom, aby se lidé v jeho okolí cítili uvolněně a celkově dobře. Jde tedy hlavně o bohémy, umělce či vědce. Zkrátka lidi, kteří něčím vybočují z běžné společnosti a jsou skutečně zajímaví. Touha pětky po osobní svobodě je jejím základním principem. Nechce dogmata ani příkazy, jen těžko se oddá nějakému náboženství či ideologii. A teď se pokuste vymyslet, jak pomocí jedné sirky navíc dodat smysl této rovnici ze samých pětek?

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Pro svou nezkrotnou povahu je osobnost s pětkou předurčena být rebelem, nikoli člověkem uvnitř davu. Má to ale i stinnou stránku. Tito lidé totiž často uhýbají před vnějšími vlivy a událostmi. Ty je ovšem dokážou naučit o životě nejvíc. Potřebují trochu zkombinovat svou intuici s rozumem. Pak se nebudou na překážky kolem sebe dívat jako na omezení, ale jako na jinou formu příležitosti. Jejich obrovskou výhodou je rychlá adaptabilita na nové okolnosti.

Optická iluze, kterou zatím vyřešily jen 2 % populace! V hejnu slepic se záludně skrývá rukavice

Nevázanost a pokusy

Slabinou pětek je vysoký sklon k experimentování, což se týká hlavně vztahů a drog. To se může – ostatně jako u každého – vymknout kontrole a pokračovat závislostí. Kdokoli s životním číslem 5 se tak musí vyrovnat s vlastní vnitřní nespolehlivostí, pocitem neohroženosti a větším sklonem k nevázanosti. Pokud svoji energii zaměří rozumně, mohou být fantastickými sportovci. Stále tápete? Řešením je udělat z prvního plusového znaménka pomocí sirky číslo 4, tak jako je znázorněno na obrázku.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Uplatní se i v oborech, kde je potřeba přijímat i dávat velké množství energie. Jejich symbolem je ostatně pětiúhelník, který v pěti bodech představuje končetiny lidského těla. Tento náročný úkol se zápalkami vyřeší jen jedinci s vysokým IQ. Ale nezoufejte, pokud se vám nedařilo, vaše silná stránka může spočívat v něčem jiném než logice, vyzkoušejte třeba různé optické iluze, ty prověří spíše vaši pozornost.

Jak jste si poradili?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články