Tato optická iluze je skutečně matoucí a vyžaduje pořádnou mozkovou sílu. Najdete na obrázku dvě antilopy?

Nová optická iluze se stala hitem internetu. Vyzývá lidi k tomu, aby ve skalnaté scéně našli dvě antilopy. Vzhledem k členitosti terénu je to tentokrát skutečně výzva.

i Zdroj fotografie: Mirror
                   

Antilopy hrály a stále hrají důležitou roli jak v lidské kultuře, tak i v lékařství. V některých afrických kulturách je toto zvíře tradičně spojeno s větrem. Růžky či rohy antilopy jsou z keratinu. Jde o stejnou látku, která se dá najít v nehtech, vlasech, drápech nebo kopytech. Na rozdíl například od jelenů (se kterými jsou často srovnávány) si ale antilopy nechávají jedny růžky po celý svůj život. Jeleni se jich místo toho pravidelně každý rok zbavují.

Pokolení mnoha tvarů a terénů

Antilopy jsou obecně různorodou skupinou savců z rodiny turovitých. Ta zahrnuje i dobytek, kozy, ovce nebo buvoly. První známé antilopy se objevily během miocénu, epochy Země asi před 20 miliony let. Konkrétně to bylo v Africe a Asii. Postupem času se vyvinuly v mnoho různých podob, stejně jako se adaptovaly na nejrůznější klimatické podmínky. Najdete je tedy v savanách, pouštích i například horách. Teď zkuste na obrázku najít 2 antilopy mezi skalami.

iZdroj fotografie: Mirror

Antilopa je mimochodem spíš neformální označení než jakýkoli druh klasifikace. Neexistuje totiž jednotný vědecký termín, který by dokázal zahrnout najednou všechna tahle zvířata. Místo toho popisuje antilopa veškerá zvířata podobná jelenu z rodiny turovitých, která mají podobnou fyziologii a vzhled. Právě z tohoto důvodu existuje i mnoho krajních a hraničních případů. Například vidloroh americký nebo americká antilopa nejsou vůbec antilopy.

Problémy s klasifikací antilop

A třeba taková žirafa má mnohem blíže právě k vidlorohovi než normální antilopě (pokud něco takového existuje). Jinak jsou antilopy neuvěřitelně široce rozptýlená zvířata. Tvoří asi 91 ze 140 známých druhů turovitých. Vzhledem k pestrosti je také obtížné mluvit o nějaké ústřední charakteristice nebo vzhledu antilopy. Díky krátkým nohám, kulatému pozadí a velkému tělu umí krásně sprintovat. Jestli stále tápete, tady máte řešení rébusu.

iZdroj fotografie: Mirror

Větší antilopy jsou zase mnohem více stavěné na pouště, savany nebo jiné otevřené pláně. Pasou se na trávě a stran ochrany spoléhají čistě na svou rychlost. Jestli se vám antilopy nepodařilo najít, nezoufejte a pokuste se svou pozornost potrénovat pomocí podobných cvičení.

Jak dlouho vám trvalo je najít?

Zdroj: Mirror
Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Zobrazit další články