Ženy jsou podle studie šťastnější s méně atraktivními muži. Samy se o sebe nemusí tolik starat a nemají strach z nevěry

Ženy mají často fantazie o tom, jaké by bylo randit se skutečně hezkými muži. Vychází z předpokladu, že právě krása stojí za spokojeným vztahem, realita je však jinde.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Přemýšleli jste někdy nad podobou vašeho ideálního partnera? Vysoký a dobře stavěný, s hnědými vlasy a tmavýma očima? Nebo štíhlý blonďák s přímo kouzelným úsměvem? Možná trochu překvapivě se ukazuje, že ženy jsou výrazně šťastnější s mužem, který má k ideálu krásy daleko. Jak ale lze takové chování vysvětlit? Vždyť to vlastně nedává smysl. Existuje však hned několik důvodů, proč jsou méně pohlední muži těmi nejlepšími životními partnery.

Žena s ním má sama lepší pocit

Studie zjistila, že ženy jsou vedle atraktivnějších partnerů více motivovány ke zdravému režimu. Respektive „cítí se nuceny“ dodržovat především zdravou stravu. To samozřejmě neznamená, že by takový přístup byl špatný. Důvodem k tomuto stylu by ale asi neměl být fakt, že jejich muž bude vypadat lépe než žena samotná. Je potřeba vzít v úvahu ještě jeden úhel pohledu. Konkrétně to, co k takovému chování vede a jaký má efekt.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pokud chce žena shodit nějaké to kilo, aby odpovídala vzhledem ostatním, znamená to její vnitřní nespokojenost se sebou samotnou. To celkově ovlivňuje její sebevědomí a vede i k depresím. Výzkumy také ukazují, že méně atraktivní muži vychází „drahé polovičce“ vstříc častěji než opravdu krásní muži. Provází je vědomí, že nebyli obdařeni vzhledem, takže to vyvažují větší pozorností k ženě, dárky nebo pomocí v domácnosti. Žena tak jen získává.

Typ vztahu, který není udržitelný

Méně atraktivní muži mají také menší šanci na nevěru. Obecně zkrátka nepřitahují tolik pozornosti opačného pohlaví, mají tak k této aktivitě méně příležitostí. V momentě, kdy partner nepatří k nejkrásnějším v okolí, se většina pozornosti prakticky automaticky soustředí na jeho partnerku. Ta tím získává další sebevědomí. Právě vědomí existence ve stínu pohledného partnera je pro většinu žen nadmíru deprimující.

iZdroj fotografie: Depositphotos

I historicky je krása ženskou zbraní a v některých případech jedinou, kterou reálně mají. Pokud je ženě vzato i tohle „vybavení“, vede to k mnoha problémům. Ve vztahu se pak objevují zbytečné hádky, celkové napětí a další konflikty. Soudržnost takového partnerství je tudíž prakticky vyloučená. Ne tolik pohlední muži se na druhé straně věnují svým drahým polovičkám mnohem více, a to i po emocionální stránce. Jsou zkrátka za pozornost vděční.

Kompenzace a stálý rozvoj

Nezřídka je pro ně jejich žena dokonce středem světa. Opakované studie ukázaly, že fyzicky atraktivnější muži jsou se svými vztahy obecně méně spokojení. Svoje partnerky podporují méně a někdy je vnímají i jako hrozbu. Krom toho ti méně pohlední pánové se málokdy spoléhají jen na svou fyzickou stránku. Jde o šarmantní, zábavné společníky a také o romantiky. Na něžné pohlaví jsou tak schopni zapůsobit na více úrovních.

Toto bohatší „vybavení“ je dáno vědomím, že se na svůj fyzický vzhled nemohou tolik spoléhat. Musí tedy hledat a budovat jiné způsoby, jak na potenciální partnerku zapůsobit. Kromě toho, že se takto rozvíjí, se v této pozici i udržují. Kompenzace případných fyzických nedostatků je tak vede ke kontinuální práci na sobě samých. Nemusí tedy být překvapivé, že svým přístupem překonávají i ony opravdové krasavce, kteří se spoléhají jen na tvář.

Jak se vaše vnímání atraktivity mění s věkem a zkušenostmi?

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články