Otestujte svůj postřeh i cit pro logiku věci na následujících obrázcích. Jen malé procento lidí uspěje

Pokud si chcete trochu potrápit mozek, jsou následující testovací obrázky přesně pro vás. Na každém je jedna chyba, která odporuje logice věci.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Logika má ovšem sama o sobě více významů. Tím nejběžnějším je myšlenková cesta, která vede ke konkrétním závěrům, tedy dedukce. V akademickém významu pak jde o vědu, která právě toto vyvozování podrobně zkoumá. Původně šlo o součást filosofie a logika se následně silně uplatnila a rozšířila především v matematice. Proto se zpravidla mluví o matematické či filozofické logice. Řešení hádanek najdete na konci, abyste nebyli v pokušení.

Jak to může vypadat na jídelním stole

Na jídelním stole se může vyskytnout hodně věcí. Při běžném, klidném odpoledni například talířek sušenek, šálek čaje a konvice s vodou. Ty tolik oblíbené čokoládové kousky v sušenkách byly vynalezeny roku 1930 Ruth Wakenfieldovou, která se svým manželem provozovala hostinec Toll House. Zajímalo vás, proč se vlastně nikdy nerozpustí? Mají totiž mnohem méně kakaového másla než klasická čokoláda. Tak co, co na tomhle stole nedává smysl?

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Tylosova

Slovo sušenka, anglicky „cookie“, pochází z nizozemského „koekje“, což znamená malý koláček. V počítačovém žargonu jsou pak cookies malinké soubory, které si ukládá váš počítač při procházení internetem. To dovoluje rychlejší načtení opětovně navštívených stránek. Nizozemští osadníci dovezli tyto koláčky do svých kolonií a název pochoutky se následně adaptoval. Například v Americe byla v roce 2017 nejprodávanější značka sušenek Oreos.

Nástrahy kancelářského života

V kanceláři se odehrálo už snad všechno – od vražd přes komedie až pro filmy pro dospělé. Pondělí je pak dnem, který vykazuje statisticky nejvyšší míru nemocnosti zaměstnanců, tedy až na Austrálii. Tam se koná jednodenní posun a nejvíc lidí stoná v úterý. Pokud jste se někdy museli otravovat se strukturovaným životopisem, vězte, že tento specifický text poprvé sepsal Leonardo Da Vinci. Obrázek níže nemusí být nutně místem v kanceláři, ale stejně je na něm jeden nesmysl.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Tylosova

Když jsme u těch listin, máme pro vás špatnou zprávu. Jakmile vyplníte nějaký úřední nebo jiný formulář, existuje šance 98 %, že už nikdy nespatří světlo světa. Průměrný pracovník stejně tak stráví 50 minut každého dne tím, že hledá ztracené složky a formuláře. Jedna z nejpříjemnějších prací na světě je být divákem Netflixu. Ano, tohle existuje, skupina lidí sleduje a analyzuje obsah, než jde na veřejnost. Otázkou je, nakolik je to reálně zábava.

Bůh je v kapkách deště

Tímto prohlášením byl ve filmu V jako vendeta dokončen psychologický přerod Natalie Portman. Existuje dokonce tzv. fantomový déšť, kdy kapky spadnou z mraků, ale nikdy nedosáhnou země. Jednotlivé kapky si často představujeme jako nahoře špičaté, ovšem jejich tvar se cestou mění. Začínají jako koule, ale odpor vzduchu je postupně vytvaruje, takže připomínají spíše zahnuté fazolky. Tak co je vlastně špatně s těmi lidmi na zastávce?

iZdroj fotografie: Se souhlasem Natalia Tylosova

Velmi malým kapkám může trvat pád na zem až 7 minut, větší kapky padají rychlostí až 32 kilometrů za hodinu. Ne všechny jsou také tvořeny vodou, déšť obsahuje i kyselinu sírovou a metan, které se dají najít i na dalších planetách Sluneční soustavy. Nejsušší města v Británii jsou Londýn a Cambridge. Jestli stále tápete, tak konvice s vodou má přehozené minimum a maximum, datum na monitoru se liší a dívka je suchá i v dešti, přestože nemá žádný deštník.

Jak jste si vedli v rozeznávání chyb?

Zdroj: VeryWellMind

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články