Logická úloha: Která kostka neodpovídá navrhovanému vzoru? Odpověď najde do 45 vteřin jen 5 % lidí

Logická hádanka, kterou rozluští do 45 vteřin jen 5 % lidí. Zkuste, zdali patříte i vy do této privilegované skupiny, a najděte kostku, která neodpovídá vzoru.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

IQ testy, hádanky, rébusy – lidé milují zkoušet svou mysl. Škoda, že ve škole se podobné úkoly moc neobjevovaly, protože stimulace mozku formou zábavy se stává čím dál tím více populární. Tento hlavolam je velice obtížný, zejména řešíte-li ho na čas. Je třeba najít kostku, která neodpovídá předloze, a to do 45 vteřin. Sotva 5 % lidí to zvládne. Patříte mezi ně i vy?

Nic není tak jednoduché, jak se zdá

Na první pohled si můžete říct, že něco takového zvládnete levou zadní, stačí se jen pořádně podívat. Pro někoho to tak může být, ale takovou skupinu lidí tvoří skutečně jen menšina. Výsledku se určitě jednou dopátráte, ale zvládnete najít chybu za méně než 45 sekund?

Vizuální hádanka, kterou nedokázalo vyřešit 99 % lidí. Najít skrytý obrázek v kruhu je téměř nemožné

Správné a rychlé řešení vyžaduje analytické myšlení a také nesmírnou soustředěnost. Nenechte se rozptylovat okolím a věnujte pozornost každému detailu různých záhybů na kostkách. Jakmile se vám podaří najít tu správnou, budete na sebe hrdí. Tak se připravte a začněte.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Najděte kostku, která neodpovídá vzoru

Tato úloha s kostkami je pro váš mozek velmi náročná. K jejímu vyřešení musíte použít svou logiku a analytické myšlení. A především je třeba se pečlivě dívat na všechny navrhované varianty, abyste našli kostku, která neodpovídá návrhu. Snažte se maximálně využít prostorové vidění k nalezení správného řešení za méně než 45 vteřin. Níže si můžete ověřit, zdali jste uspěli.

Řešení logické úlohy

Ať už se vám kostku podařilo najít do 45 sekund, či nikoli, ověřte si, zdali jste vůbec našli tu správnou, která do seznamu nepatří. Je-li váš výsledek kostka číslo 8, měli jste pravdu. Tato kostka jako jediná neodpovídá navrhovanému vzoru. Všechny ostatní varianty vznikly skutečně jen různým pootočením jedné kostky. Nezapomeňte otestovat také své přátele a rodinu, výsledky si pak můžete porovnat.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Jak dlouho vám trvalo najít správné řešení?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Zobrazit další články