Co se stane s lidským tělem po 100 letech v rakvi? Postupem času pozře sebe samo

Náš mozek je jedním z prvních orgánů, které se po smrti rozpadnou. Většina částí těla se postupně přemění na tekutinu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jen pár minut po smrti se nám začne rozkládat mozek, jeho buňky se rozpadnou a uvolní vodu. Pak následují další orgány, kterým dojde energie na provoz. Během noci se mikrobi dostanou ven ze střev a rozšíří se do zbytku těla. Vyloučí také toxické plyny, které způsobí mrtvolný zápach a nafouknutí našeho těla. Většina tkáně zkapalní, ale vnější kůže se může vysušit a mumifikovat, zbytek bude vypadat jako tekuté mýdlo.

Složitý chátrající systém organismu

Naše tělo tvoří 215 kostí, několik bilionů mikrobů a asi 37 bilionů buněk. A přestože smrt je koncem života, jak ho známe, jejím momentem se vydává tělo na další pouť. Má toho před sebou poměrně hodně. Rozhodně netrvá dlouho, než tělo začne ztrácet to, co dělá člověka člověkem. Jak již bylo zmíněno, první se na cestu rozkladu vydává mozek. Zastavení srdce totiž ukončí proudění krevního oběhu, který dodává organům a tkáním zcela klíčový kyslík.

iZdroj fotografie: Pixabay

Výsledky rozkladu jsou vlhké. Jednoduše proto, že 70 % veškerých buněk tvoří voda a bez kyslíku dojde k jejich rozpadu. Výsledná tekutina se prostě rozlije na podlahu rakve. V noci poté začne mnohem horší proces, protože přestal fungovat i imunitní systém. To znamená, že biliony hladových mikrobů, které tělo drželo na uzdě, už nic neomezuje. Vydají se proto na pochod a všechno se pro ně stává potravou.

Tělo sní samo sebe

Mikroorganismy, které nám normálně pomáhají trávit potravu, se prokopou ven ze střev, napadnou mozek a srdce, dostanou se i ke žlučníku a tělo zaplaví žlutá voda. Za dva dny jsou mikrobi všude. Vylučují také plyny, které způsobují nafouknutí těla a jeho zápach. Po asi 3 měsících se většina tkání změní v tmavou kaši. Po roce se rozloží vaše bavlněné šaty, protože je rozpustí kyseliny a toxiny. Jejich působení vydrží nejspíš jen nylon a další umělé tkaniny.

iZdroj fotografie: Pixabay

Za 50 let od smrti veškeré tkáně zmizely a zkapalněly. Zanechaly za sebou jen mumifikované kosti a šlachy. Ty se nakonec taky rozpustí, jen to trvá déle, než kosti popraskají a zbyde z nich jen tuhý minerální rám. Ani ten ovšem nevydrží věčně. Po uplynutí sta let se poslední z vašich kostí rozpadne v rakvi na prach. Zbyde jen nejodolnější část – vaše zuby. Zuby, hmota podobná vosku (tzv. hřbitovní vosk) a několik nylonových vláken.

Zdroj: BussinessInsider

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Zobrazit další články