Je váš zrak v pořádku? Okamžitý test ukáže, jak na tom ve skutečnosti jste! Zabere pouze 10 vteřin

Optické iluze často pokouší jak naši inteligenci, tak i pozorovací schopnosti. Často v nich hledáme nějaké zádrhele, přitom je řešení jednoduché. Jako tady u kuřete.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Ačkoli je máme zafixované jako býložravce, jsou kuřata reálně všežravci. Kromě zobání semínek, trávy nebo obilí si tak ráda dají i hmyz, ještěrky, ropuchy nebo polní myši. Kuřata i slepice mají vynikající paměť. Dovedou si zafixovat až 100 různých tváří. Kdokoli je tak má na dvorku, nepochybně si všiml, že poznávají celou jeho rodinu. Stejně tak si fixují další zvířata, kočky či psy. Dokonce i po měsících odloučení si opět vzpomenou.

Velmi dobrý zrak a propracovaná komunikace

Hodně lidí má zvířata za barvoslepá nebo v tomto ohledu velmi omezená. Právě jejich vnímání odstínů je však silnější než u člověka. Oči kuřat mají hned pět typů receptorů, takže v každé části oka vnímají veškeré potřebné barvy. Jako lidé či další savci disponují také REM fází, pro kterou je charakteristické snění. Mají také fázi navíc, kdy spí jedna polovina mozku, zatímco druhá je vzhůru. Podívejte se na fotku. Kdepak se nám nachází malé kuře?

Drůbež disponuje velmi propracovaným systémem vokální komunikace. Kuřata vydávají až 30 různých zvuků, které mají zcela specifické významy. Jedno volá druhé k jídlu, matky volají na kuřata, vrní při vnitřní pohodě, případně varují ostatní před predátory a dalším nebezpečím. Slepice jsou dokonce schopné se svými dětmi komunikovat tehdy, když jsou ještě uvnitř vejce. Nenarozená kuřata pak reagují velmi vysokým pištěním.

Přímí potomci pravěkých ještěrů

Druh slepice určuje, jakou barvu vejce bude snášet. Tito tvorové jsou technicky dinosauři. Rozhodně se z nich vyvinuli a jde o nejbližší žijící příbuzné majestátního Tyranosaura rexe. Jedna větev dinosaurů přežila masivní vyhynutí před 65 miliony let, konkrétně ptáci. Kuřata a všichni ptáci jsou tak reální potomci dinosaurů. Už jen běhání některých z nich připomíná velmi jasně dávného velociraptora. Jestli stále tápete, podívejte se velké kachně pod ocas.

Kuřata a slepice jsou nejrozšířenějším ptačím druhem naší planety. Těchto opeřenců je kolem nás momentálně více než 25 miliard. Lidstvo tedy převyšují svým počtem v poměru 4 : 1. Hledání kuřete na obrázku určitě nebylo snadné. Abyste potrénovali svůj mozek a cit pro detail, vyzkoušejte i další podobné hádanky.

Za jak dlouho jste kuřátko našli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Zobrazit další články