Máte IQ vyšší než 110? Pokud odpovíte správně na tuto otázku, tak ano

Otestujte svou logiku a analytické schopnosti a zjistěte pomocí tohoto testu, jaké hodnoty dosahuje vaše IQ. Prohlédněte si pozorně obrázek a najděte chybějící část.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek pro VědaŽivě
                   

Vizuální testy slouží nejen k otestování pozorovacích schopností, prozradí také pravdu o vašem pravém já nebo jiná skrytá tajemství. Některé dokáží určit i přibližné stáří vaší duše, podstatu vaší osobnosti nebo hladinu IQ. Pusťte se do tohoto jednoduchého úkolu a zjistěte, jestli patříte k průměru, nebo jej svým intelektem převyšujete. Stačí určit, který obrazec bude následovat.

K čemu slouží obrázkové testy

Optické iluze, klamy, hlavolamy a hádanky se v poslední době těší velké oblibě. Ve velké míře jsou sdíleny na sociálních sítích pro svou schopnost zabavit mysl člověka. Jsou také oblíbeným nástrojem, jak snížit hladinu stresu, napětí, zmírnit úzkostné stavy nebo zamezit depresím. Pravidelným procvičováním podobných testů navíc zlepšujete své paměťové schopnosti a pomáháte budovat kritické myšlení.

Využití obrázkových testů

Kromě zábavního průmyslu jsou podobné testy a iluze využívány především ve vzdělávání, kde testují mozek a schopnosti žáků a studentů. Ve velké míře fungují jako forma rehabilitací po úrazu nebo těžké nemoci mozku. Pacienti tak podobnými úkoly trénují paměť a zlepšují své kognitivní dovednosti. Setkat se s nimi však můžete i u některých výběrových řízení, kde mají za úkol vyfiltrovat jednotlivé uchazeče a obsadit místo nejlepším kandidátem.

iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek pro VědaŽivě

Určete, která část bude následovat

Vaším jediným úkolem v tomto případě je určit, který obrázek bude v řadě následovat. Obsaďte místo pod otazníkem obrazcem, jenž se nejlépe hodí do pokračující řady. Pokud si chcete tento úkol ještě ztížit, nastavte si pro jeho splnění časový limit 30 vteřin. Takto si snadno ověříte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. Někteří lidé díky tomu pracují efektivněji, jiní mohou zpanikařit a úkol jen vlivem časové tísně nedokončit.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo tento test úspěšně vyřešit, patříte mezi velmi inteligentní a bystré jedince. Ve skutečnosti je správná odpověď pod číslem 3. Na obrázku se v řadách po třech střídají jen 4 obrazce, které jdou po sobě. V případě, že jste si s tímto úkolem nevěděli rady, nepropadejte panice. Pusťte se rovnou do podobných cvičení a zlepšujte postupně své dovednosti. Pravidelným procvičováním brzy na vlastní kůži pocítíte ten rozdíl.

Jak rychle jste tento úkol dokázali vyřešit vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Zobrazit další články