Tento test dokáže správně identifikovat přednosti a touhy jedince. Jaké jsou ty vaše?

Osobnostní testy se staly běžným nástrojem hodnocení lidí hlavně při konkursech na pracovní pozice. Krom toho je samozřejmě využívají i lékaři kvůli podrobné diagnostice.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

V tomto snadném testu na vás leží jen možnost volby. Podívejte se na obrázek nahoře, kde jsou 4 „figurky“ z trojúhelníků a kroužků. Tentokrát v tom nehledejte žádný rébus nebo hlavolam. Jen si vyberte figurku, která se vám nejvíce líbí. Pak už si jen v dolních výsledcích najděte, čemu vaše volba odpovídá a co o vás vypovídá. Pokud však zatoužíte po opravdu důkladném zhodnocení vašeho charakteru, najděte si obsáhlejší test.

1. figura

Za každou cenu hledáte rovnováhu ve všech aspektech a životní vyváženost je pro vás naprostou prioritou. Vaším cílem je celková bezpečnost, v jejímž zájmu jste vytrvalí, trpěliví a spolehliví. Mnoho lidí vás tudíž vnímá i jako příklad hodný následování. Každý den se pečlivě snažíte plnit všechny své cíle a jen velmi neradi necháváte věci nedokončené.

2. figura

Ve většině situací a případů jste stálý člověk. Málokdy se tváří v tvář těžkostem a problémům chováte jakkoli odevzdaně a pasivně. Jste naopak vždy proaktivní a dá se říct, že energie je vaším hlavním znakem, čehož si všímá i okolí. Dalším aspektem, který je vám zcela vlastní, je důvěra v sebe sama. Nebojíte se předsudků nebo toho, co o vás ostatní řeknou. Sami sebe totiž vnímáte jako velmi autentického člověka bez nutnosti studu za své chování.

3. figura

S velkou pravděpodobností dáváte všechno do toho, abyste byli pro ostatní lidi originální a také trochu pozoruhodní. Jste tudíž plně odhodlaní být den za dnem lepší verzí sebe sama. Pečlivě se hodnotíte a snažíte se napravit jakékoli současné i případné budoucí chyby. Možná se ukáže, že jste trošku sebestřední. Tento dojem však vychází spíše z vaší jasné definice jak střednědobých, tak i dlouhodobých cílů.

4. figura

Neustále se snažíte o praktickou dokonalost čehokoli, na čem zrovna teď pracujete. Současně ovšem nechcete zanedbávat rodinu, přátele a další vztahy s lidmi kolem vás. V minulosti jste měli silné zkušenosti, které vás – v pozitivním i negativním – poznamenaly. Teď jste se ovšem rozhodli následovat tu nejlepší verzi sebe sama. Ceníte si náklonnosti, reagujete na uznání, které přichází od druhých. Hlavně ale toužíte po vnitřním míru a klidu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Klid je pro vás totiž ústředním klíčem pro celkové osobní a životní štěstí. To je ta hlavní praxe, kterou aplikujete na celý svůj život.

Co jsou to testy osobnosti?

Osobnostní testy běžně využívají kliničtí psychologové i firemní personalisté. Dovolují důkladné hodnocení psychologických a behaviorálních rysů, a tedy určení způsobu reakce jedince za určitých okolností. Nicméně je třeba brát v potaz, že takto snadné testy nemají vědeckou platnost, ačkoli mohou ukázat některé části vaší osobnosti. Berte je však spíše jako zábavnou hříčku.

Jak se výběr figurky trefil?

Zdroj: TribunNews
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články