Test řidičských schopností: Kdo nevyřeší tuto dopravní situaci, ten by měl vrátit řidičák

Otestujte své řidičské i logické schopnosti a vyřešte tuto jednoduchou obrázkovou hádanku. Vaším úkolem je určit, které vozidlo projede křižovatkou jako první.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Obrázkové testy jsou skvělým způsobem, jak si zkrátit dlouhé chvíle a zároveň pro sebe udělat něco prospěšného. Jejich pravidelným tréninkem dochází ke zlepšování kognitivních funkcí mozku, rozvoji kreativního i kritického myšlení, a dokonce tím předejdete případné ztrátě paměti v pozdějším věku. Trénink logického myšlení a mozku se rozhodně vyplácí.

K čemu slouží obrázkové testy

I když se v dnešní době těší stále větší oblibě na internetu a sociálních sítích, nejčastěji se používají v IQ testech nebo psychologických poradnách, kde mají za úkol odhalit principy fungování lidského mozku nebo určit psychologický profil daného jedince. Pomáhají také ve zdravotnictví, kde se používají především k rehabilitaci mozku po vážném úrazu nebo nemoci.

Jen 3 % lidí dokážou mezi 70 motýly najít jednoho, který se liší. Patříte mezi nadprůměrně inteligentní Čechy?

Další přínosy obrázkových testů

Kromě podpory a rozvoje logického uvažování a některých funkcí mozku dokážou optické klamy, iluze, hádanky a hlavolamy utužit vaše duševní zdraví. Praktikování podobných cvičení vede ke snížení stresu, míry úzkosti i depresí. Naopak pro vás řešení podobných úkolů bude mnohem snazší a postupně dokážete i v běžném životě nacházet řešení tam, kde by vás dříve nenapadla.

iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Určete, kdo projede první

V tomto případě je vaším úkolem rozhodnout, které vozidlo projede křižovatkou jako první. Ne vždy jsou tyto situace pro všechny řidiče zřejmé a často tak dochází ke zbytečným nehodám. Ať už jste ostřílení řidiči, nebo se do autoškoly teprve chystáte, základní pravidla silničního provozu byste měli mít zmáknutá. Jedině tak pro vás bude pohyb v okolí vozovky bezpečný.

Řešení křižovatky

Pokud se vám podařilo určit správné pořadí, vypovídá to o vašich zkušenostech i obsáhlých znalostech. Správným řešením je, že křižovatkou projede jako první žluté auto. To se, podle značky stojící před červeným autem, nachází na hlavní komunikaci, má tedy před ostatními přednost. Další pak projede modré auto, které z hlavní komunikace sjíždí na vedlejší. Nakonec pak projedou červené a oranžové. Dejte se rovnou do dalšího úkolu a zlepšete se v řešení těchto situací.

Jak se podařilo situaci na křižovatce vyřešit vám?

Diskuze Vstoupit do diskuze
64 lidí právě čte
Zobrazit další články