Test logického myšlení: Pokud neurčíte, kdo je matkou dítěte, pravděpodobně postrádáte smysl logiky

Otestujte své pozorovací a logické schopnosti a prohlédněte si pozorně obrázek s ženami a dítětem. Vaším úkolem je z vyobrazených informací zjistit, která z nich je jeho matkou.

i Zdroj fotografie: QNM
                   

Obrázkové testy pomáhají lidem poznat, jak funguje jejich mozek, a zároveň zapracovat na určitých dovednostech a vlastnostech. Jejich pravidelným procvičováním dochází k rozvoji kognitivních funkcí mozku, stejně jako kritického a kreativního myšlení. Zároveň jimi zlepšíte svou paměť a předejdete její případné ztrátě v pozdějších letech. Navíc utužíte své duševní zdraví a zlepšíte psychickou pohodu.

Jak vznikají obrázkové testy

Optické iluze, obrázkové testy, hádanky a hlavolamy jsou často tvořeny kombinací geometrických tvarů, kontrastních barev nebo světla a stínu. Jejich spojení pak vytváří pocit pohybu, zmenšení či zvětšení daného předmětu nebo jeho úplné skrytí před vašimi zraky. Abyste takový úkol vyřešili, musíte své myšlení povznést nad rámec běžného uvažování.

Jen člověk s ostřížím zrakem dokáže na obrázku najít všechny tygry: Pokud jich najdete alespoň 10, vidíte skvěle

Jak funguje neverbální komunikace

Komunikace beze slov umožňuje lidem vysílat do okolního prostředí signály, které jasně vypovídají o jejich pocitech, postojích, názorech nebo momentálním rozpoložení. Často jsou mnohem pravdivější a upřímnější než používaná slova. Do neverbální komunikace spadají různá gesta, výrazy ve tváři nebo postoj a poloha těla. Číst se však dá i z předmětů a subjektů, které si pouštíte do své blízkosti, nebo je naopak držíte od sebe dál.

iZdroj fotografie: QNM

Kdo je matkou dítěte

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem poznat, která žena na obrázku je doopravdy matkou dítěte. Přestože jsou si obě ženy velmi podobné, nepatrný rozdíl odhaluje pravdu. Jen opravdu bystrým lidem se podaří tento úkol vyřešit. Nenechte se však odradit a otestujte svou logiku a analytické schopnosti.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo matku odhalit, pak patříte mezi velmi bystré a nadané pozorovatele. Ve skutečnosti je matkou žena sedící na židli vlevo. Poznáte to především podle toho, jakým směrem je otočeno samotné dítě. I když se nachází v přibližně stejné vzdálenosti od obou žen, jeho pohled směřuje k matce, se kterou tak bude moci v případě potřeby rychle navázat kontakt. V případě, že jste nedokázali odhalit správné řešení, pusťte se rovnou do dalšího úkolu a zapracujte na svých schopnostech.

iZdroj fotografie: QNM

Jak rychle jste dokázali najít matku dítěte vy?

Zdroj: QNM
Diskuze Vstoupit do diskuze
50 lidí právě čte
Zobrazit další články