Najít všechny obličeje na optické iluzi za 1 minutu dokáže jen 1 % lidí. Zařadíte se mezi ty nejchytřejší?

Optické iluze s vysokou obtížností dokáže vyřešit jen každý desátý člověk. Troufnete si na tuto a zkusíte najít všechny obličeje na obrázku za velmi krátký čas?

muž žena kořen stromu i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Optické iluze jsou oblíbené pro vysoce pozitivní účinky na lidskou mysl i náladu. V zadání většinou najdete, že je na obrázku ukrytá nějaká věc, zvíře apod. I zadání této výzvy se může zdát být vcelku jednoduché, avšak zdání klame. Výzvou totiž není nalezení jen jedné části obrázku, je jich hned několik. Hledanými částmi iluze jsou lidské obličeje a časový limit je jedna minuta.

Optické výzvy s vysokou obtížností

Optické iluze, hádanky a výzvy se řadí do několika kategorií. Ty nejlehčí z nich jsou pro děti, kterým stimulují mozek a učí je rychlé reakci, bystrosti a pozornosti k detailům. Pro dospělé mohou být výzvy a jejich zadání o něco těžší. Přestože v době bez internetu nebyl snadný přístup k takovým hádankám, jsou optické výzvy oblíbené i dospělými. Iluze se staly skvělou formou tréninku pro mozek i oči.

Otestujte své schopnosti na dvou obrázcích – je zapotřebí smysl pro detail, pohotovost a skvělý zrak

Optické výzvy s vysokou obtížností, jako je tato, však dokáže správně vyřešit jen velmi malé procento lidí. Jedinec, který hádanku vyřeší za krátký časový limit 60 vteřin, má velmi vysoké IQ, neboť jen velmi inteligentnímu člověku pracuje mozek tak rychle, aby si za jednu minutu stihl všimnout každičkého detailu na obrázku a vyhodnotit jej.

Strom s tvářemi iZdroj fotografie: Woman Tiscali

Hledání obličejů

Zadáním této hádanky je hledání lidských obličejů. K obtížným výzvám se tato iluze řadí proto, že na obrázku není jen jeden obličej, nýbrž několik. A to přesně 10. Tváře muže vlevo a ženy vpravo jsou viditelné na první pohled, jsou hned v popředí obrázku. Dalších 8 tváří je však skryto více než první dvě. Když se ale zadíváte pozorně, uvidíte, že iluze, která patří k těm nejtěžším, má jasný řád.

Zbylých osm tváří spatříte, pakliže se budete dívat od prvních dvou v popředí nahoru. Od hlavy muže nahoru jsou 4 tváře, stejně tak nahoru od ženiny hlavy. Mohlo by se zdát, že tváře visí na stromě jako jeho plody. Jen malé procento lidí vidí všech 10, avšak ti nejinteligentnější dokáží najít více tváří než 10.

Kolik obličejů jste našli za 1 minutu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články