Otestujte své schopnosti na dvou obrázcích – je zapotřebí smysl pro detail, pohotovost a skvělý zrak

Zvířecí říše nás učí mnohé a bez němých tváří bychom dost dobře nepřežili ani jako druh. Tentokrát vás provedou dvěma testy na postřeh a správné vnímání.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Kočky jsou údajně jediní savci, kteří nevnímají sladkou chuť. Jejich genom je z 95,6 % tygří a se svými divokými předky sdílí mnoho vzorců chování. Ty zahrnují značkování území pachem, hraní si s kořistí a její sledování. Nejspíš mají celkem 18 prstů, tedy 5 na každé přední tlapce a 4 na každé zadní. Dovedou vyskočit do 6násobku své výšky. Najdete mezi množstvím koček na horním obrázku jednu sovu?

Novinky z kočičí říše a inteligentní ovce

Drápy koček jsou zakroucené směrem dolů. Důsledkem toho nejsou schopny šplhat dolů ze stromů hlavou napřed, musí jít obráceně. Zatímco lidé mají 206 kostí, kočka jich má dohromady 230. Stejné hmatové fousky, jaké mají na čenichu, mají také na spodní straně předních pracek. V poměru k vlastní hlavě mají největší oči ze všech žijících savců. Svým drsným jazykem dovedou z kostí dostat i poslední kousek masa.

Co víte o ovcích? Nenechte se tímto termínem zmást. Obvykle je použit pro popis lidí, kteří naprosto bezmyšlenkovitě následují dav. Jde ovšem o naprostý omyl, protože právě ovce jsou poměrně inteligentní zvířata. A rozhodně dovedou mnohem víc než jen jít se stádem. Mají také obdélníkové zřítelnice, což jim dovoluje obrovský rozhled. Vidí tak na 270 až 320 stupňů, tedy prakticky všechno, co se kolem nich děje, aniž by točily hlavou.

Dobře vyvinuté ovčí smysly

Protože se jedná o zvíře, které je často kořistí predátorů, je toto zrakové rozpětí nutností, hlavně během pastvy. Jedinou nevýhodou je, že prakticky vůbec nevidí přímo za sebe. Jedním ze způsobů, jak mezi sebou tato zvířata komunikují, je pomocí čichu. Pachové žlázy mají totiž před očima a mezi prsty kopyt. Dalším prostředkem dorozumívání je zvuk – ovce poznají bečení svých vlastních jehňat. Najdete na obrázku dvě zcela identická zvířata?

iZdroj fotografie: Stencil Photos

Jestli se snažíte usnout klasickým počítáním oveček, budete mít co dělat. Existuje jich totiž přes 1 000 druhů a některé mají naprosto jedinečné vlastnosti. Celkově jde ovšem o chytrá zvířata, která mají také vynikající paměť. Více výzkumů ukázalo, že rozeznají tváře 50 dalších ovcí a pamatují si je po 2 roky. Stejně tak rozeznají lidské tváře a orientují se i ve složitých bludištích. Sova se nachází na předposledním řádku sedmá zleva. Stejná je druhá kráva zleva na prvním a čtvrtém řádku.

Jak jste v testování obstáli?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
132 lidí právě čte
Zobrazit další články