Jedna z vůbec nejtěžších optických hádanek: Není divu, že naštvala tolik Čechů, vyřešit jí je opravdu oříšek

Zmrzlinu milují v horkých dnech prakticky všichni. A na tomto obrázku je naplněných kornoutů opravdu požehnaně. Mezi všemi těmi kopečky se ale ukrývá jedno lízátko.

i Zdroj fotografie: The Scottish Sun
                   

Odkud vlastně zmrzlina pochází? Kdo ji vynalezl a jak se liší její konzumace v různých částech světa. Dojděte si pro lžíci, otevřete si vaši oblíbenou příchuť a jdeme na to. Zmrzlinu máme tradičně spojenou s Itálii, za její vznik ovšem vděčíme východnímu gigantu, tedy Číně. Zmrzlina vyrobená speciálně z mléka, jak ji známe dnes, byla v Číně vyrobena kolem roku 200 před Kristem. Do Itálie ji o více jak 1 000 let později dovezl ze svých cest Marco Polo.

Americká popularita

Všichni v USA zmrzlinu skutečně milují, takže v roce 1984 vyhlásil prezident Ronald Reagan červenec národním měsícem zmrzliny. Samotný den se pak slaví vždycky 3. neděli v tomto měsíci. Ostatně právě v neděli konzumují lidé této pochoutky suverénně nejvíce. Na prvním místě v žebříčku konzumace zmrzliny na obyvatele je ovšem Nový Zéland. Ten je také proslulý svými velmi kvalitními mléčnými výrobky. Teď se ale pusťte do hledání. Kam se nám mezi zmrzliny zatoulalo lízátko?

iZdroj fotografie: The Scottish Sun

Průměrný obyvatel této malé země sní za rok 28,4 litrů zmrzliny. USA jako další milovníci nepřekvapí, roční spotřeba na hlavu činí 20,8 litru. V Austrálii si pak každý dopřeje 18 litrů ročně. Když přijde na chutě zmrzliny, napadnou nás ovocné, čokoláda a pár dalších. Faloodeh je však jedinečný íránský dezert, který je reálně nudlovou zmrzlinou. Původem sahá až k Perské říši a sestává z polomražených škrobových nudlí vermicelli v rýžové vodě a sirupu.

Jen hrstka lidí dokáže tomuto muži zachránit život. Dokážete za 13 sekund určit, která cesta pro něj bude nejbezpečnější?

Zmrzlina přímo z přírody

Teď není řeč o nějaké bioprodukci. V Jižní Americe je rostlina, která zmrzlinu reálně produkuje. V údolích Peru roste strom, jehož plody chutnají úplně jako vanilková zmrzlina. Lusky jsou plné tmavých fazolí se sladkou bílou dužinou plnou živin. Jde dokonce o surovinu pro místní alkohol cachri, který připomíná jablečný cider. Pokud se stále nemůžete v obrázku dopátrat ukrytého lízátka, tady se vám nabízí řešení rébusu.

iZdroj fotografie: The Scottish Sun

Skutečnost, že vanilka je asi nejoblíbenější příchutí světa, není tak překvapivá. Asi to tak bude navždy. Současně jde také o nejčastěji focený druh na sociální sítě, hlavně Instagram. Mezi tolika kornouty se zmrzlinou objeví lízátko jen výjimečně bystří jedinci. Pokud vám hádanka doslova zamotala hlavu a nepodařilo se vám ji vyřešit, vyzkoušejte další podobné úkoly, jde o zábavný trénink vašich dovedností.

Jakou příchuť máte nejraději?

Diskuze Vstoupit do diskuze
98 lidí právě čte
Zobrazit další články