„UFO hacker“ se naboural do webových stránek NASA. Prý tam našel informace o mimozemšťanech a viděl i fotky

Před 20 lety došlo k tomu, co americké úřady nazvaly největším hacknutím vojenských počítačů v historii. A to čistě jen ze zvídavých důvodů, nikoli pro peníze či slávu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Začátkem roku 2000 byl skotský hacker Gary McKinnon natolik otrávený z vědeckého tajnůstkářství, že se rozhodl proniknout do NASA a Pentagonu. Je téměř nemožné si představit, jak by se někdo mohl nabourat do nejzabezpečenějších serverů Pentagonu v USA, používaných armádou a NASA, ale McKinnon uspěl.

Informace, které měly zůstat skryty

Během svého nabourávání přišel na spousty důkazů. Např. informace o vytvoření tajné vesmírné flotily a existenci nevyčerpatelného zdroje energie pro tyto tajné vesmírné lodě. Řekl, že viděl skutečné fotografie UFO v počítačových souborech. Jednalo se konkrétně o budovu Johnsonova vesmírného střediska. Dokonce pořídil snímek obrazovky jednoho UFO ve tvaru doutníku mezi vesmírem a zemskou atmosférou. Bohužel byl obrázek později smazán z jeho počítače.

Strach z odhalení

Je toho však mnohem více. Přišel také na to, že úřady použily fotoeditory k odstranění UFO, aby zakryly jakékoli stopy o existenci mimozemské civilizace. Poté, co se o tomto hackerském kousku dozvěděly úřady, požadovaly, aby byl McKinnon vydán z Velké Británie do USA a následně uvězněn. To se nakonec nestalo, ale Spojené státy obvinily McKinnona z největšího vojenského počítačového narušení v historii.

iZdroj fotografie: Unsplash

Hacker z toho byl venku

Už tehdy však bylo jasné, že pokud by McKinnona skutečně uvěznili, mohl by u soudu říci příliš mnoho. Dokonce tolik informací, že by to americké úřady raději neprozradily ani v uzavřeném procesu. To by mohlo být skutečnou katastrofou pro Pentagon, stejně jako pro všechny jejich vojenské a vesmírné aktivity.

Případ definitivně uzavřen?

Ve stejné době, kdy se McKinnonův příběh stal známým veřejnosti, měl velkou podpůrnou skupinu, která se postavila proti jeho vydání. Lidé tedy postupně začali shánět peníze na právní náklady. Nakonec však stejně v roce 2012 britská vláda jednoduše zamítla žádost o McKinnonovo vydání a všechna obvinění proti němu v USA byla stažena. Stalo se tak poté, co byl McKinnon ve Velké Británii prohlášen za duševně nemocného. Oficiálně ale trpí pouze Aspergerovým syndromem, vysoce funkční formou autismu.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nejedná se jen o pouhou báchorku

Je zvláštní, že v roce 2010 se ufolog Darren Perks obrátil přímo na americké ministerstvo obrany s žádostí o zveřejnění těchto tajných informací. Dočkal se překvapivě nečekané odpovědi na otázky, které pochází mimo pozemský svět. „Asi před hodinou jsem mluvil se zástupcem NASA, který potvrdil, že to byl skutečně jejich program, ale prezident ho z bezpečnostních důvodů ukončil. Také zmínil, že se nejedná o společný program s ministerstvem obrany. Řekl mi, abych se obrátil na manažera FOIA Johnson Space Center,“ řekl Perks.

Tajnosti, které upadly do pozadí

Žádné další informace o tomto případu zatím nebyly odhaleny a nové údaje o Gary McKinnonovi jsou neznámé. Co se s ním stalo nyní, není známo. Je dosti pravděpodobné, že se dostal do ilegality. Naposledy se objevil v britských médiích v roce 2016. Jednalo se o rozhovor s ním, kde přiznal, že rozhodnutí Theresy Mayové zrušit jeho vydání do Spojených států mu v podstatě zachránilo život.

Jakým způsobem bude podle vás tento případ pokračovat?

Zdroj: Wired
Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Zobrazit další články