Elon Musk je oficiálně nejbohatším člověkem na světě

Excentrický vizionář Elon Musk se stal počátkem letošního ledna oficiálně nejbohatším mužem planety, předčil zakladatele Amazonu Jeffa Bezose. Muskův majetek, který se mimo jiné skládá z akcií automobilky Tesla a aerokosmické společnosti SpaceX, má odhadovanou hodnotu bezmála 200 miliard dolarů.

i Zdroj obrázku: pixabay.com
                   

Jak by s takovým majetkem mohl Musk naložit, kdyby se rozhodl využít všech svých zdrojů? To vám prozradíme v našem dnešním článku.

Nakrmit všechny hladovějící v USA

V říjnu loňského roku vyčíslila německá vláda náklady na ukončení hladomoru na celé naší planetě na 330 miliard dolarů. Taková dobročinná akce by tak byla mimo Muskovy možnosti. Ale k nakrmení všech hladovějících ve Spojených státech, kde Musk momentálně žije, má tento podnikatel prostředků dost. Podle odhadů federálních úřadů by bylo třeba investovat zhruba 25 miliard dolarů v přímých platbách a investicích do programů na boj proti chudobě a hladu, aby ve Spojených státech vznikl kvalitní sociální systém.

iZdroj obrázku: pixabay.com

Přestěhovat milion lidí na Mars

V roce 2019 sám Musk v jednom rozhovoru prohlásil, že jednosměrná letenka na Mars vyjde budoucí kolonisty zhruba na 100 až 500 tisíc amerických dolarů. Pokud bychom tenhle odhad vzali za bernou minci a ignorovali skutečnost, že na rudé planetě zatím ještě není žádná infrastruktura, která by umožnila osídlení Marsu, Musk by si se svým bohatstvím mohl dovolit sponzorovat několik set tisíc nových kolonistů. Klidně i jeden milion, pokud by se náklady na cestu blížily spíše spodní hranici jeho odhadu.

iZdroj obrázku: pixabay.com

Se svým nesmírným jměním by si pochopitelně mohl Musk dovolit prakticky cokoli. Vystačilo by mu také na to, aby:

  • Zaplatil školné za všechny americké vysokoškoláky
  • Odstranil ze silnic na 5 milionů neekologických aut se spalovacími motory a nahradil je vozy Tesla
  • Zaplatil státní dluh České republiky (a ještě by mu zbylo)
Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Autor článku

Miroslav Nukačík

Zobrazit další články