Kdo nevypočítá, ten by se měl vrátit na základu: Když tohle zvládají děti v 6. třídě, musíte to zvládnout i vy

Otestujte své logické schopnosti a matematické dovednosti a pusťte se do tohoto kvízu. Aby se vám jej podařilo vypočíst, musíte odhalit chybějící znaménka mezi čísly.

Hádanka s chybějícími znaménky rovnice i Zdroj fotografie: Informe Brasil
                   

Obrázkové testy jsou oblíbeným způsobem, jak si doma snadno otestovat své IQ a další dovednosti a schopnosti. Díky internetu a sociálním sítím jejich popularita neustále roste, a navíc se do jejich řešení mohou zapojit lidé z celého světa. Zjistěte, co vše si ještě pamatujete ze školních let, a pokuste se vyřešit tuto matematickou rovnici. Doplňte vhodná chybějící znaménka mezi čísly tak, abyste s jejich pomocí dostali konečný výsledek.

K čemu slouží obrázkové testy

Hádanky, iluze, hlavolamy, ale i matematické příklady jsou skvělým způsobem, jak podpořit rozvoj kognitivních funkcí mozku, ale taky kritického a kreativního myšlení. Vlivem jejich pravidelného procvičování navíc můžete zlepšit svou paměť a předejít jejímu případnému zhoršení v pozdějších letech. Zároveň pomáhají snižovat stres, úzkosti a deprese. Nabyté dovednosti spolu s vyšším sebevědomím pak využijete nejen v osobním, ale i pracovním životě.

Matematická hádanka, která naštvala Čechy: Vypočítat tuto rovnici dokáže jen chytrý jedinec

Jak se obrázkové testy využívají

Přestože se v současnosti jedná o velmi oblíbený zdroj zábavy, nejčastěji se s nimi setkáte především ve vzdělávání. Bývají součástí IQ testů a dalších vědomostních zkoušek sloužících k otestování dovedností žáků a studentů. Ve zdravotnictví zase pomáhají pacientům při terapiích a rehabilitacích po těžkém úrazu nebo vážném onemocnění mozku. Některé firmy je využívají při výběrových řízeních, aby ověřily schopnosti svých uchazečů.

iZdroj fotografie: Informe Brasil

Upravte matematickou rovnici

V tomto konkrétním případě je vaším úkolem upravit matematickou rovnici tak, aby její výsledek dával smysl. Musíte proto mezi jednotlivá čísla doplnit vhodná chybějící znaménka. Využijte své logické schopnosti a osvěžte své matematické znalosti, abyste byli při jeho řešení úspěšní. Dejte si na čas a prozkoumejte všechny možné způsoby řešení. Jedině tak se vám nakonec podaří příklad upravit do konečné a správné podoby.

Řešení matematického testu

Pokud se vám podařilo tento příklad vyřešit, pak to vypovídá o vaší vysoké inteligenci a vynikající logice. Ve skutečnosti jsou jedinými chybějícími znaménky krát a plus. Doplněna však musí být také závorkami, aby celý příklad dával smysl. V konečné úpravě by rovnice měla vypadat takto: 7 x [(3 / 7) + 3] = 24. V případě, že jste při jejím řešení nebyli úspěšní, dejte se rovnou do dalšího cvičení a začněte na svých schopnostech pravidelně pracovat.

Jak rychle jste dokázali tento matematický příklad vyřešit vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články