Tento test není pro hlupáky: Jen lidé s IQ 120 + dokáží na obrázku najít ukrytou tvář

Tato optická iluze z roku 1880 zaručeně potrápí každého pozorovatele. Na nakresleném obrázku psa se totiž skrývá tvář jeho pána, které si ale všimne jen málokdo.

i Zdroj fotografie: QNM
                   

Optické iluze jsou zábavnou formou, jak otestujete nejen své pozorovací a analytické schopnosti, ale i logiku. Abyste iluze prohlédli, musíte se umět dokonale soustředit a nenechat se zmást detaily, které mají za úkol odvést vaši pozornost a ošálit způsob, jakým vnímáte to, co vidíte. Prohlédněte si důkladně tento obrázek a pusťte se do hledání ukryté tváře.

V čem spočívá kouzlo iluzí

Existuje několik druhů optických klamů a iluzí, jejich úkol je však vždy stejný, a to přelstít vaše myšlení a překroutit běžné chápání. V přírodě se vyskytují díky určitým klimatickým podmínkám. Z daného úhlu pohledu je pak možné vidět realitu jinak, než jaká skutečně je. Lidé se však naučili tento jev využít a běžně se iluze používají při kouzelnických tricích nebo jiných představeních. Přitom stačí odvést pozornost od procesů, které je vytváří.

Změřte si své schopnosti. Na obrázku jsou některá zvířata ukrytá natolik dobře, že je mnozí nejsou schopni vidět ani s nápovědou

Význam iluzí

V poslední době roste obliba iluzí na internetu a sociálních sítích, používají se však často ve vzdělávání jako součást IQ testů a jiných úloh ke zjišťování dovedností studentů. Významnou roli hrají také ve zdravotnictví a psychologii, kde jsou používány ke zkoumání principů, podle kterých mozek funguje, nebo při rehabilitacích po poranění nebo onemocnění mozku.

iZdroj fotografie: QNM

Najděte skrytou tvář

V tomto případě je vaším konkrétním úkolem najít na obrázku psa lidskou tvář. Přestože se to na první pohled nezdá, opravdu se na něm nachází. Abyste však dokázali tento obrázkový test vyřešit, musíte být otevřeni všem možnostem a neomezovat se na běžné lidské vzezření. Jedině tak dokážete tuto optickou iluzi prohlédnout a hledanou tvář odhalit.

Řešení obrázkového testu

Pokud se vám podařilo tento úkol vyřešit, pak patříte mezi velmi bystré a vnímavé jedince, kterým neunikne ani ten nejmenší detail. Pravidelným tréninkem těchto cvičení postupně můžete rozvinout svou kreativitu a fantazii ještě více. V případě, že se vám řešení najít nepodařilo, prohlédněte si pozorně vyznačenou část obrázku, v liniích srsti se nachází mužská tvář z profilu. Dejte se rovnou do tréninku. Stačí pár minut strávených nad podobnými úkoly a za pár dní z vás bude úplný mistr.

iZdroj fotografie: QNM

Jak rychle se podařilo najít skrytou tvář vám?

Zdroj: QNM
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články