Změřte si své schopnosti. Na obrázku jsou některá zvířata ukrytá natolik dobře, že je mnozí nejsou schopni vidět ani s nápovědou

Když si žena udělá manikúru nebo nové vlasy a někdo si toho všimne a pochválí ji, je to velmi hezké. Ne každý má ovšem perfektní smysl pro detaily.

i Zdroj fotografie: Stencil Photos
                   

Jak jste na tom s pozorností? A co s citem pro detaily a jemné nuance, pro vrstvy obrazů a vjemů, které nejsou zřejmé na první pohled? Pojďme tuto vaši stránku vyzkoušet na zábavném testu se zvířaty. Třeba zjistíte, že umíte najít i pověstnou jehlu v kupce sena. Pozornost k detailům je po celý život docela užitečným návykem. Ostatně už na základní škole učitelé stokrát opakovali, abychom dávali pozor. Po letech jim nejspíš dáváme za pravdu, že to mělo něco do sebe.

Všechna zvířata na jednom místě

Dnes budeme vaši pozornost testovat krásnou optickou iluzí. Autoři horního obrázku do něj schovali určitý počet zvířat, z nichž některá vám přirozeně padnou do oka ihned. Ta další se ale skryla mnohem lépe a některá nemusíte najít ani po důkladném pozorování. Ti nejpozornější pak našli možná i více zvířat, než tvůrci uvádí, že obraz obsahuje. Tak se na něj podívejte a spočítejte, kolik zvířat se v růžových plochách skrývá.

Celkem 4–6 zvířat

V případě, že jste spatřili méně než 6 zvířátek, ještě počkejte s oslavou vlastní všímavosti. Nejspíš jste totiž mrknutím oka zachytili jen ta nejjasnější, která skutečně nedají přílišnou práci. Na svém postřehu proto zapracujte a rozhodně se podívejte ještě jednou. S delším časem stráveným pozorováním před vámi nejspíš vyplují i další tvorové.

Našli jste 7–9 i více

Pokud jste zachytili dohromady 7–9 němých tváří, máte slušnou schopnost všímat si detailů, nejedná se však o limit. Skutečným majitelům orlího oka se vyjeví více jak 10 zvířecích druhů a autoři testu tvrdí, že celkový počet je 12. Pravdou ovšem je, že kontury a hranice některých z nich nejsou úplně jasné.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kterých 12 zvířat optická iluze ukrývá?

 1. Slon je naprosto bez diskusí a všimne si ho každý
 2. Osel
 3. Pes
 4. Kočka
 5. Myš. Tato řada zvířat je krásně vidět mezi přední a zadní nohou slona a vidí je většina lidí.
 6. Slon má ovšem místo oka rybu.
 7. Na jeho uchu se schovává želva.
 8. U sloního ocasu můžete zachytit komára.
 9. Samotný ocas slona je tvořen hadem.
 10. Jeho kel má podobu krokodýla.
 11. Chobot slona je ocas opravdu velké ryby.
 12. Autoři tvrdí, že oslí uši formují kuře, případně kohouta. Nicméně to jako kuře příliš nevypadá. Vynalézaví pozorovatelé vidí u slona mezi předníma nohama krevetu a u těch zadních mečouna. Pro někoho zase působí sloní chobot jako pták, případně delfín. A některým se podařilo najít na obrázku i bobra.

Kolik zvířat jste nakonec spatřili?

Zdroj: ScienceDirect

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články