Jen opravu bystří lidé dokáží mezi stádem najít ukrytou zebru do 15 vteřin. Kdo ji nenajde, měl by zvážit nákup brýlí

Otestujte své pozorovací a analytické schopnosti a dejte se do hledání zebry. Tento úkol dokáží vyřešit jen lidé s otevřenou a bystrou myslí a citlivostí i na ten nejmenší detail.

i Zdroj fotografie: Barletta Web
                   

Vyzkoušejte si tento obrázkový test a zjistěte, jak moc si dokážete všímat detailů. Mimo to tímto způsobem otestujete také svou pozornost a zjistíte, jak dobře nebo špatně se vám pracuje pod tlakem. Ověřte si své dovednosti a pokuste se najít na obrázku mezi stádem pakoňů ukrytou zebru. Pro úspěšné splnění tohoto úkolu jej musíte stihnout dříve, než vám vyprší čas.

Jak vyřešit mentální hádanku

Pro některé jsou obrázkové testy, optické iluze a klamy snadné, pro jiné zase úplnou noční můrou. Aby se vám to podařilo, musíte se dostatečně koncentrovat a nenechat se rozhodit časovou tísní. Navíc je potřeba logického myšlení a kritického uvažování. To vám pomůže nacházet i neotřelá řešení. Tuto dovednost uplatníte nejen při podobných testech, ale i při řešení problémů v běžném a pracovním životě.

Takový optický špek tu ještě nebyl. Jen 2 % populace zvládnou objevit pečlivě se schovávajícího ledního medvěda

Výhody hádanek

Pravidelné provádění podobných cvičení vede k mentálnímu rozvoji i upevnění duševního zdraví. Můžete jimi rozvíjet své kritické myšlení, stejně jako logiku a kognitivní funkce mozku. Dokonce se zlepší i vaše paměť a předejdete tak její možné ztrátě v pozdějším věku. Navíc vedou tyto úkoly ke snížení úrovně stresu, úzkosti i depresí.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Najděte na obrázku zebru

V tomto cvičení je vaším úkolem najít mezi stádem pakoňů ukrytou zebru. Hledání jediného zvířete na originální fotografii ztěžuje jak početné stádo, zabírající téměř celou plochu, tak i předem daný čas. Abyste byli v tomto případě úspěšní, musíte zebru najít dříve, než vám vyprší stanovený časový limit 15 vteřin. Vzhledem k tomu tento test dokáže splnit jen málokdo.

Řešení obrázkového testu

Někteří dokáží v časové tísní pracovat efektivněji a účinněji, jiní naopak mohou zpanikařit a úkol se jim nepodaří vůbec vyřešit. Pokud jste zebru dokázali najít, patříte mezi velmi bystré a inteligentní lidi. V případě, že ještě hledáte, prohlédněte si pozorně vyznačenou část na obrázku. Jestli vám řešení tohoto úkolu zabralo více času, dejte se rovnou do dalšího cvičení a zapracujte na svých schopnostech.

iZdroj fotografie: Barletta Web

Jak rychle se podařilo najít zebru vám?

Zdroj: BarlettaWeb
Diskuze Vstoupit do diskuze
87 lidí právě čte
Zobrazit další články