Život bez her a přísné tresty za smích: Drsná výchova malé holčičky, ze které se otec snažil udělat supermana

Vžijte se do role malé holčičky, ze které její otec plánoval udělat pravou superhrdinku. Tato výchova však probíhala velice drastickým způsobem.

i Zdroj fotografie: S vědomím Maud Julien
                   

Jednoho dne koupil bohatý Francouz Louis Didier 6letou dceru chudého horníka. Slíbil, že jí zajistí slušný život. Když dívce bylo 18 let, Didier se s ní oženil. Z jejich novorozené dcery se rozhodl vytvořit supermana, intelektuálně i fyzicky převyšujícího všechny lidi na planetě. Maličká Maude byla pro tuto roli jako stvořená.

Dcera horníka

V roce 1936 se v severní Francii narodila dívka jménem Jeanine. Její rodiče žili velmi chudě, proto se pro ně narození dítěte stalo spíše přítěží než radostnou událostí. Po 6 letech si ale rodiny horníka všiml čtyřiatřicetiletý bohatý Francouz Louis Didier. Ten jim nabídl za dceru pohádkovou sumu a slíbil, že ji dobře vychová. Podmínkou bylo, že se s ní už nikdy nesetkají. Rodiče to odsouhlasili.

Didier dodržel svůj slib. Přestěhoval dívku do velkého města, ukázal jí jiný život a dovedl ji k vysokoškolskému vzdělání. Vychoval dívku velmi přísně a pokusil se na ní provádět psychologické experimenty. Od dětství byl posedlý myšlenkou vytvořit superhrdinu. Časem zjistil, že dívka pro tuto roli nebude ta nejvhodnější, jelikož ve věku 6 let byla na převýchovu dost stará.

Svatba a plán B

Louis Didier si vzal Jeanine, když jí bylo osmnáct. A 23. listopadu 1957 se v rodině narodila dcera, která dostala jméno Maude. Otec rozprodal veškerý svůj majetek, koupil dům daleko od zvědavců a rodinu tam přestěhoval. Od prvních dnů Didier vychovával svou dceru ve spartánských podmínkách. Spala na tenké tvrdé matraci v oddělené místnosti, která nebyla vytápěná. Směla jíst jen rýži a čerstvou zeleninu. Nikdy nepoužívala teplou nebo horkou vodu a směla použít pouze jeden čtvereček toaletního papíru denně.

iZdroj fotografie: Unsplash

Zábava byla cesta ke slabosti

Maude neměla žádné hračky, neznala žádnou dětskou zábavu. Dívka nepoznala ani své vrstevníky. V rodině bylo zakázáno projevovat jakékoli city a emoce. Za smích, nenávist a slzy byla dcera trestána. Otec dívce ani nedovolil jen tak mluvit. Zdálo se mu, že to všechno dítě svádí od hlavního cíle. Louis věřil, že superman by měl být vždy klidný a stabilní. Den ode dne jeho nároky rostly a dívka se rozhodně nemohla spolehnout na pomoc své matky.

Superhrdinka, nebo dívka plná strachu?

Ve školním věku dívka věděla, jak hrát na všechny možné hudební nástroje, věnovala se jízdě na koni, šermu, plavání a gymnastice. V jejím rozvrhu nebyla jediná volná minuta, až na jeden okamžik, kdy Didier dceru probudil a zavedl do sklepa. Dívka doufala, že se schyluje k něčemu velkému, nějaké životní změně. Opak byl opět pravdou. Otec usadil dceru do křesla a striktně jí zakázal jakýkoliv pohyb. V tmavém sklepě nebylo slyšet nic jiného než krysy. Jeanine zavolala dceru zpět a otec se jen smál Maudině zbabělosti.

Touha po svobodě

Časem se dívka začala častěji dívat na život za plotem. Bála se překročit hranici, ale potají snila o svobodě. Jednoho dne se na Louisově panství zřítila jedna zeď poblíž plotu. Povolal zedníky, aby nainstalovali kovové tyče a provedli opravu. Dceři to narušilo denní plán. Maude poprvé viděla, jaký je život mimo domov. Stála na pevné zemi vedle domu, obklopena otevřeným světem a bez rodičů a poprvé se cítila volná.

iZdroj fotografie: Unsplash

Onemocnění výjimečně jako osvobození

V roce 1973 Louis onemocněl a už nemohl svou dceru vychovávat ke svému účelu, tedy aby se stala superhrdinkou. Najmul jí učitele pana Molina. Maude cítila učitelovu laskavost a hned na prvních lekcích vyprávěla o všem, co s ní její otec dělal. Učiteli se podařilo Didiera přesvědčit, že hodiny hudby by byly mnohem efektivnější, kdyby za ním Maude přišla sama. Začala se seznamovat s vnějším světem a poznávat život za plotem panství. Časem jí pan Molin nabídl práci v obchodě s hudebninami. Dívka se tehdy konečně začala přizpůsobovat běžnému životu.

V očích veřejnosti se stala superhrdinkou

Ve stejném obchodě dívka potkala muže, který se stal jejím milencem. A když bylo Maude Julien 18 let, mladý pár se rozhodl pro svatbu. Starý Didier nebyl proti sňatku, ale požádal dceru, aby s ním zůstala a postarala se o něj. Maude nemohla souhlasit, ale občas za rodiči přišla. Nyní je Maude 64 let, pracuje jako psychoterapeutka a s manželem má dvě děti. Během života strávila kvůli experimentům spoustu času v nemocnicích. Dlouhou dobu nemohla s nikým o své minulosti mluvit. Své pocity vyjádřila v knize, díky níž ji veřejnost považuje za skutečnou superhrdinku.

Co by si podle vás Louis Didier za tuto výchovu zasloužil?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Zobrazit další články