Neobyčejné děti budící svým netradičním vzhledem značnou pozornost. Příroda umí někdy skutečně překvapit

Každé dítě je svým způsobem jedinečné, a zvláště pak pro své rodiče. Příroda nás ale umí někdy opravdu překvapit jejich schopnostmi nebo anomáliemi ve vzhledu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Jenže za slávu některých dětí nenese příroda žádnou odpovědnost. Jejich atypický vzhled pochází kompletně z rukou rodičů. Například Nariyana pochází z ruského města Jakutsk na Sibiři. Její vzhled je ve velkém kontrastu s ostatními příbuznými, protože se do tmavovlasé rodiny narodila jako albín. Jinak však normálně chodí do školy se svými vrstevníky. Nemůže být ale dlouho na slunci a prakticky pořád potřebuje sluneční brýle. Jejího vzhledu si všimli i fotografové.

Vzácná forma bílých vlasů

Bílé vlasy nejsou zvláštní ve stáří. Jenže Millianna Worthy ze Severní Karolíny je má už od chvíle, kdy jí vlasy narostly. Může za to velmi vzácná genetická mutace, která způsobuje dvojí barvu vlasů. Navíc je holčička už čtvrtou generací, která tento geneticky rys nese. Jde o nedostatek melaninu, tedy hnědého či černého pigmentu, který odpovídá za barvu vlasů i obočí. Jev se odborně nazývá hypochromie.

Albíny nemají jen v Rusku, Ava Clarke se narodila se stejnou anomálií do afroamerické rodiny. Dívka má modrozelené oči, jasně růžové rty, velmi světlou kůži i vlasy. Albinismus ji však málem připravil o zrak, což naštěstí napravila operace. Roztomilá dívenka s velmi divokou kšticí si velmi ráda čte, často tančí a věnuje se mimo jiné modelingu. S její vizáží ostatně není divu, že se ve světě reflektorů a objektivů fotoaparátů uchytila.

View this post on Instagram

Příspěvek sdílený AVA CLARKE | shala edney (@theavaclarke)

Nejen vzhledové zvláštnosti

Chahat Kumar není jméno zvláštního pokrmu, i když jeho nositelka k nim má velmi blízko. Tato dívka původem z Indie se totiž narodila s obrovským apetitem. Už před dosažením jednoho roku vážila víc jak 17 kilogramů, její rodiče v tom ovšem vidí zásah božských sil. Stále přibírá a konzumuje porce, které jsou čtyřnásobkem běžné stravy. Lékaři se pokoušeli zasahovat už od jejího útlého věku, jenže v Indii je hormonální terapie velmi omezená.

View this post on Instagram

Příspěvek sdílený DawnNews (@dawnnewstv)

To Giuliano Stroe z Rumunska je skutečným malým kulturistou. Začal totiž sportovat už ve dvou letech a vzápětí se pustil do intenzivního tréninku včetně zvedání činek. Přivedl ho k tomu jeho otec, jehož snem je svého synka proslavit. Tato ambice už se vyplnila a chlapec je několikrát v Guinnesově knize rekordů. Řada lidí ovšem rodiče za takovou podporu odsuzuje. Je také otázka, zda se intenzita cvičení neprojeví zdravotními problémy v budoucnu.

Zdroj: Wiki Famous People, Pub Med

Diskuze Vstoupit do diskuze
58 lidí právě čte
Zobrazit další články