Vizuální test z rok 1932 dělá lidem problém dodnes: Nachází se na něm 10 zvířat, málokdo jich však najde alespoň 6 z nich

Některé optické výzvy jsou pouze pro odvážné. Stejně jako tato. Extrémně složitá vizuální hádanka, kde na vás čeká deset ukrytých zvířat.

klam strom kameny i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Optické výzvy jsou oblíbené pro svou jedinečnou schopnost posílit mozek, zrak i některé jiné dovednosti. Jedním z druhů takových výzev jsou lehké hádanky, kdy se nad výsledkem nemusíte nijak zvlášť zamýšlet ani k nim nepotřebujete žádné superschopnosti. Oproti tomu existují vizuální výzvy, které vás potrápí. Tato je jedna z nich.

Obtížné výzvy

Život je plný těžkých překážek a každá z nich posílí člověka svým vlastním způsobem. Extrémně obtížné optické výzvy vám dokáží posílit mysl, zrak, pozorovací schopnosti, pozornost k detailům. Při úspěšném splnění hádanky vám stoupne sebevědomí a pravidelné plnění takových výzev zvýší inteligenční kvocient.

Optický test: Jen lidé s ostřížím zrakem dokáží najít odlišný vlak za méně než 15 vteřin

U této optické výzvy je zapotřebí důvtip, skvělé pozorovací schopnosti a všímavost k detailu. Časový limit 45 vteřin dodrží však jen ti nejinteligentnější. Pro splnění výzvy není potřeba čas dodržet, je však důležité najít všech deset zvířat, což dokáže jen málokdo. K dispozici není obrázek s odpověďmi, proto je výsledek jen na vás.

zvířata slon krokodýl iZdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě

Dobře ukrytá zvířata

Zkušení řešitelé optických hádanek dokáží najít všech deset do 45 vteřin. Ostatním to může trvat déle, důležité je však se nevzdávat. Pokud potřebujete radu či nápovědu, je tu. Některá zvířata jsou jasně viditelná na první pohled. V popředí obrázku je dobře viditelný krokodýl, jelen a liška. Vpravo nahoře můžete nalézt slona a koně.

V případě, že obrázek otočíte vzhůru nohama, uvidíte i sovu a orla. Na obrázku můžete též najít býka, ještěrku a husu. Ale protože neexistuje jasná odpověď, může v obrázku vidět každý něco jiného. To jistě zaručí zábavu, pokud jste se rozhodli výzvu splnit s přáteli či rodinou. Rovnou se pak můžete pustit do řešení dalších testů a hádanek.

Jaká zvířata jste našli?

Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Zobrazit další články