Očekávaná a reálná délka pohlavního styku | VědaŽivě.cz

Vědci odhalili průměrnou dobu trvání sexu. Je to zklamání, realita zcela neodpovídá představám můžu a žen

Od sexu má každý mnoho očekávání, ale realita bývá často méně honosná. Ač skutečná délka milování nesplňuje tajná přání, je důležité užít si každou vteřinu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Studie na Saucy Dates si dala za cíl zjistit délku pohlavního styku. Celkem 3 836 respondentům byly položeny dvě otázky: „Jak dlouho trval váš poslední pohlavní styk (bez předehry)? Jak dlouho byste chtěli, aby pohlavní styk (bez předehry) trval?“  Na otázky odpovídali muži i ženy a výsledky vyšly velmi překvapivě.
Realita neodpovídá představám

Studie porovnala odpovědi od mužů a žen, a to jak celosvětově, tak podle jednotlivých zemí, aby byly vidět rozdíly v průměrných výsledcích. Výsledky vyšly podobné, takže muži i ženy nejspíše nepřeháněli a odpovídali pravdivě. Průměrná odpověď žen z celého světa na otázku ohledně ideální délky styku byla 25 minut 51 sekund. Muži uvedli v průměru 25 minut 43 sekund. To, že se obě pohlaví až na pár sekund shodla, je skvělá zpráva.


iZdroj fotografie: Pixabay

Horší zprávou pro celou planetu je, že průměrný muž v jakékoli zemi a jakéhokoli věku se nemůže přiblížit ideálnímu trvání, které by si ženy i pánové přáli. Samozřejmě se najdou výjimky, v průměru jsou však výsledky zklamáním. Celosvětově je patrný trend, že délka sexu se nejprve zvyšuje s věkem a později se opět snižuje. Tento trend se opakuje ve většině zemí.

Rozdíly mezi zeměmi

Páni v USA mají větší výdrž než kterýkoli jiný národ a jsou vysoko nad mezinárodním průměrem téměř v celém věkovém rozmezí. Ve 31 letech dosahuje průměr 17 minut a 5 sekund. Také Kanaďané jsou s průměrnou délkou 17 minut, měřenou ve 29 letech, nad mezinárodním průměrem. Britové dosahují maxima 16 minut a 58 sekund v 31 letech. Také australští muži podali skvělý výkon, 16 minut 34 sekund, a to v 31 letech.


iZdroj fotografie: Depositphotos

Bohužel pro indické ženy jsou jejich muži pod mezinárodním průměrem v jakémkoliv věku. Trend v Indii je odlišný od ostatních regionů a muži jsou zde s věkem lepší a lepší. V 50 letech se 15 minutami a 15 sekundami přibližují zbytku světa. Mezinárodní průměr zahrnuje výše uvedené země a mnoho dalších. Data pro jiné země nebyly zahrnuty, protože objem dat nebyl dostatečný k vytvoření spolehlivé trendové linie.

Co je pro vás při sexu nejdůležitější?

Zdroj: IFLScience, Saucydates

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
Celerem proti vysokému tlaku: Semínka zeleniny zvyšují průtok krve a navrací zdravou rovnováhu
Události247.cz
,,Měli bychom dětem umožnit zvýšení ochrany,“ říká o přeočkování známá pediatrička Hana Cabrnochová
ArmádníZpravodaj.cz
10 strojů, které se nejvíce podepsaly na válečném nebi. Přinesly nové technologie i taktiky
adbz.cz
Čištění skvrn od A do Z: Správná přísada zbaví potu, kávy i vína. Špinavé prádlo již nikdy neskončí v koši na odpadky