Sny o smrti jsou symboly pro životní události | VědaŽivě.cz

Zdá se vám někdy o smrti? Expert na snění odhaluje, jaké nesou sny poselství. Dobré, nebo špatné?

Když dojde na lidské snění, asi máloco umí rozhodit tak, jako sny týkající se smrti. Jenže jde jen o cestu, jakou s námi komunikuje naše vlastní mysl.
i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Snění o smrti nejspíš vykolejí kohokoli. Jenže i když sny spojené s umíráním a smrtí mohou vypadat jako zlé znamení, není naprosto jakýkoli důvod se kvůli nim cítit nějak úzkostně. Skutečností je, že mohou předjímat pozitivní změnu nebo přerod v našem životě. Smrt je totiž jen symbol, metafora toho, že něco končí a něco začíná. To se může týkat mnoha věcí v našem životě, například vztahu, kariéry, traumatu a podobně.
Když mluví podvědomí

Během snění je aktivní naše podvědomí a právě ono používá obraz smrti jako sdělení, kterému můžeme porozumět. A na jeho základě můžeme pustit minulé a uvítat budoucí, podle toho, jak sen vypadá. Pokud sen vypadá jako pohřeb, mysl nám říká, že potřebujeme něco odložit a uzavřít. Sen o našem vlastním pohřbu odkazuje na něco v nás samotných. Sen o někom druhém upozorňuje na možný problém ve vztahu, který je třeba uzavřít.


iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud jsme ve snu jen na hřbitově, nejspíš se snaží vyhrabat něco, co by mělo zůstat pohřbeno. Třeba jsme se rozhodli obnovit něco z minulosti, ale mozek nám říká, že to není nejlepší nápad. Smrt na jakoukoli nemoc znamená, že v našem životě se děje něco výrazně škodlivého. Přitom se nemusí nutně jednat o nemoc. Například hodně pijeme nebo jsme začali nezdravý vztah? Naše mysl nás tímto způsobem varuje před nožným nebezpečím.

Mrtvola, pitevna a zvíře

Pokud se ve snu díváme přímo na mrtvé tělo, nejspíš bojujeme s tím nechat něco plavat. Případně něco, co jsme pokládali za pohřbené a ukončené, ještě není. Pitva slouží k odhalení příčiny smrti. Být ve snu svědkem pitvy pro nás většinou znamená, že pátráme po příčinách toho, proč něco skončilo. Například vztah nebo naše kariéra. Obecně takový sen indikuje naše vnitřní pátrání a rozebírání věcí, které nás provázejí.


iZdroj fotografie: Pixabay

Umírající zvířata nebo květiny dávají na vědomí, že nejspíš v životě zanedbáváme něco, co by si zasloužilo naši péči a pozornost. Květiny se vztahují spíše k tomu, co má potenciál růstu, například projekt či firma. Zvířata zase ukazují na vztahy. Kočka často odkazuje k vlastnímu ženství coby sexualitě nebo reprodukční schopnosti. A když jsme svědky vlastního klidné smrti, naše mysl dává na vědomí, že jsme se s nějakou změnou srovnali a přijali ji.

Zdroj: TheCut

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 359 hlasů
Nahlásit chybu
JakZdravě.cz
Rychlá léčivá metoda, objevte mocný bod Feng Fu na zátylku. S kostkou ledu a v pohodlí domova dokážete zázraky
Události247.cz
Rušení nemocnic? Šíříte lži, strašíte lidi a příště si ověřte informace, utřel Vojtěch v duelu ministrů Hamáčka
ArmádníZpravodaj.cz
Klíčové důvody, proč byli Vikingové tak úspěšní při svých nájezdech na osídlené vesnice. Moment překvapení byl triumf
adbz.cz
Přesaďte a rozmnožte lilie léty ověřeným způsobem zahrádkářů. Právě teď je na to ideální čas, bohatě vám pokvetou už příští rok