Co jste viděli na obrázku jako první? Váš výběr s přesností prozradí, jaký je váš největší životní strach

Strach má mnoho podob a ovlivňuje náš každodenní život. Zadívejte se důkladně na obrázek a bez většího přemýšlení určete jeden předmět, který vás nejvíce oslovuje.

i Zdroj fotografie: Ondřej Štěpánek, pro Vědaživě
                   

Všichni máme něco, co nás děsí. Strach někdy dosahuje až abnormálních rozměrů, mnohdy nám znesnadňuje všední život. Leckdy však ani nemáme tušení, jak s ním zápasit. Někdy je to obyčejný strach, třeba z malých zvířat, jako jsou pavouci nebo hadi, jindy může jít třeba o obavy z nezdaru.  

Zjistěte, čeho se bojíte  

Hodně lidí trpí různými strachy, s kterými bojují každým dnem. Ať už se jedná o jakoukoli formu strachu, může nám být i prospěšný. Pobízí nás k boji a pohání nás, abychom nezanechali své snahy a šli si za svými sny. Jestliže si však nejste jisti, co je vaším strachem, tento test vám bude užitečnou pomůckou. Je prostý a rychlý. Jen se podívejte na obrázek a zaznamenejte, kterého předmětu či prvku jste si všimli nejdříve. 

Jablko   

Vaší největší obavou je smrt. Děsíte se představy toho, co se po smrti odehrává. Jak budete umírat vy. A pochopitelně máte strach, jestli si stihnete život patřičně užít, než přijde váš čas. Toužíte totiž svůj život prožít hodnotně a odcházet s co největším množstvím zážitků. Mějte se ale na pozoru, přílišné přemýšlení o smrti je pro vás hrozbou. Nikdo nemůže s jistotou říct, co mu přinese jeho budoucnost, tímto strachem se okrádáte o krásné chvíle tady a teď. Měli byste se snažit myslet pozitivně. Věřte si a užívejte života.   

Předmět, který jste na obrázku viděli jako první, odhalí, co opravdu v nitru prožíváte: Psychologický test podprahových emocí

Motýl 

Nejvíce se bojíte své minulosti. Pravděpodobně vás kdysi někdo zranil a od té doby se máte pořád na pozoru, děsíte se dalšího ublížení a zrady. Máte strach také z odmítnutí. Umíte být báječný přítel, nasloucháte svým blízkým a snažíte se jim být nápomocní. Často však míváte problém s důvěrou, a to hlavně kvůli vaší minulosti, držíte se svých negativních vzpomínek na ty, kteří vás zradili. Bude vám nejlíp, když se naučíte důvěřovat. I když se vám to zdá obtížné, zkuste to.  

Nůž 

Vaše největší hrůza je z nemoci. Nejspíš někdo z vašich blízkých nějakou těžkou nemocí trpěl. Bojíte se jak o své blízké, tak o sebe. Někdy se tento strach hodí, protože vás vede k tomu, abyste dbali o své zdraví. Nejvíc vás však děsí, že nemoc může nastat kdykoli a vy budete bezmocní. Bojíte se, že vás nějaká těžká nemoc položí dřív, než si stihnete užít svůj život.

iZdroj fotografie: Pixabay

Housenka

Bojíte se duchovna. Máte strach z duchů a nadpřirozena. Nejvíc trnete, když jste sami doma nebo když jste v nějaké temné uličce. Možná tento strach u vás vznikl už v dětství a nejde se ho zbavit. Nedokážete totiž přesně říct, čeho se vlastně bojíte, a tak nemůžete ani vědět, jak proti strachu bojovat. Nemějte ale obavu, je spousta lidí, kteří to mají stejně. Když někoho podobného najdete a promluvíte si s ním, určitě se budete cítit lépe.  
 

Jak se snažíte překonat své největší obavy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články