9 z 10 Čechů dělá při výběru z bankomatu tuto chybu: Během 30 sekund kvůli tomu mohou přijít o 20 000 Kč

Chvilka nepozornosti a během několika sekund můžete přijít o všechny své peníze, které jste si právě vybrali z bankomatu.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Výběr z bankomatu je pro většinu Čechů naprosto běžnou aktivitou, nad kterou mnozí ani nijak výrazně nepřemýšlí. Jednoduše přijdeme k bankomatu, zvolíme si částku, kterou chceme vybrat, vybereme peníze z bankomatu a odcházíme. Jde o tak rutinní aktivitu, že nad ní téměř nikdo z  nás nepřemýšlí. Nemyslíme na to, že by nás při výběru mohl někdo sledovat a dokonce ani na to, že by nás někdo mohl o vybrané peníze okrást. Až 9 z 10 Čechů nijak nezakrývá bankovky, které z automatu vybírají. Tím tak dávají zlodějům informaci o tom, jak velkou částku si vybrali. A samozřejmě, čím vyšší částka je, tím pravděpodobnější je, že si vás zloděj vybere za svou oběť. 

Přišel o 20 000 Kč

Minulý pátek došlo k loupežnému přepadení v obchodním domě nedaleko stanice metra Skalka v Praze 10. Pětaosmdesátiletý muž byl cílem dvojice zlodějů, kteří si ho vybrali poté, co si vyzvedl hotovost z bankomatu. Muž byl následně napaden na eskalátorech. Zloději ho připravili o peněženku, ve které měl 20 tisíc korun hotově. Pachatelé na muže útočili, když se snažil projít po eskalátorech a následně ho srazili k zemi. Poté mu rychle vytáhli peněženku z jeho zadní kapsy a odcizili mu hotovost. Až poté mu peněženku vrátili a prchli z místa činu, což vedlo k okamžitému oznámení incidentu policii. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Brzy na to doplatili

Policie provedla rychlý zákrok a zloděje se odcizenými penězi zadržela krátce po činu poblíž stanice metra Skalka. Ukradené peníze byly navráceny pětaosmdesátiletému muži. Oba pachatelé jsou nyní obviněni z trestného činu krádeže, za což jim může v případě odsouzení hrozit až dvouletý trest odnětí svobody. Muž, který byl při pádu na eskalátorech zraněn, musel podstoupit chirurgický zákrok. Po zákroku byl propuštěn do domácího léčení.

Dávejte si proto při výběru peněz z bankomatu obrovský pozor a to zvlášť v moment, kdy z něj vybíráte větší finanční obnos. 

Zdroj: Idnes
Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články