Tyto dva obrázky matou širokou škálu lidí, kteří se neumí dobrat ke správnému výsledku, avšak při troše soustředění se obě hádanky rozluštit dají.
V běžném světě jste se jistě setkali s tuctem typů hádanek, které pomáhají zlepšovat vaše mozkové dovednosti. Pro některé typy lidí je tento styl hádanek obtíženější, ale když už koukáte na dva obrázky níže, za zkoušku nic nedáte. Ve výsledku si možná řeknete, že to nemá smysl, ale trénovat své logické myšlení je opravdu užitečné.
Že hádanky nejsou pro každého?
Většina z nás ráda luští hádanky. Nemusí to být vyloženě složitá záhada jako z Šifry mistra Leonarda, ale třeba jen obyčejný rébus, který řeší děti na základních školách. Každý má jiné logické dovednosti a příslušná škála je v tomto případě tak obrovská, že výsledky jsou enormně odlišné. Zároveň různé typy osobnosti vynikají v odlišných věcech, což se může vztahovat i na druhy hádanek.
Rozluštíte tyto dvě hádanky?
Tyto krátké hádanky, které vám zaberou pouhou chvilku, otestují vaše logické dovednosti pomocí zraku. Hlavně věnujte pozornost detailům a dejte do toho maximální soustředěnost. Pokud budete váhat, tak se můžete podívat na správné odpovědi na konci článku. Rozhodně to ale nadarmo nevzdávejte. Může vám totiž chybět pár vteřinek na to, abyste si všimli klíčového detailu.
Kolik čtverců je na obrázku?
Klasická hádanka, kterou vidíte na každé webové stránce či sociální síti. Soustřeďte se na celý prostor obrázku. Najděte si strategii. Zachovejte chladnou hlavu. Dobrou možností je třeba začít od nejmenšího čtverce a postupně hledat větší obrazce. Zároveň se soustřeďte na jedno místo. Nekoukejte po celém obrázku, rozhodí vás to a nebudete vědět, kde jste skončili.
Jaký je správný zámek?
Pro někoho možná lehce zapeklitější hádanka, ale záleží čistě jenom na tom, jak zde vaše oči zareagují. Dívat se však nestačí. Chce to zapojit i trochu toho logického myšlení, a hlavně trpělivosti. Na obrázku je na výběr mnoho odpovědí. Když si autor dal tak velkou práci s tolika kombinacemi, myšlenka na první odpověď je dosti nepravděpodobná. Přesvědčte se sami.
Několik vteřin, nebo několik minut?
Jak už je výše zmíněno, každému trvá rozluštění hádanky jinou dobu a rozdíly mohou být opravdu obrovské. Platí to rozhodně i pro tyto typy hádanek, ale samozřejmě i mistr tesař se může někdy utnout. A naopak člověk, který si obvykle moc nevěří, může mít pravdu. Na prvním obrázku můžete tedy vidět bez dalšího napínání „10 čtverců“. U druhé hádanky s klíčem se jedná o odpověď „G“. Pokud jste nedosáhli svého vytouženého výsledku, tak nezoufejte. Vynikáte totiž v tuctech jiných věcí, než je počítání čtverečků.
Jaká je podle vás nejlepší metoda pro úspěšné rozluštění těchto hádanek?