Češka doplatila na prodej věcí na internetu: Přišla o 40 000 Kč kvůli chybě, kterou dělá 1 z 10 lidí

Každý, kdo prodává věci na internetu, je v ohrožení. Češka přišla během pár sekund o 40 000 Kč, udělala přitom to, co dělá většina lidí. Na tohle si dejte dobrý pozor.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zabezpečení českých bank je jedno z nejlepších v Evropě. Přesto se množí případy, kdy dojde ke kompletnímu vybílení bankovního účtu nebohých klientů. Kybernetičtí podvodníci totiž využívají k získání přístupu k bankovním účtům ten nejslabší článek celého zabezpečení – samotné klienty. V online světě na nás čeká hned několik nástrah, které nás mají připravit o osobní i platební informace. Své o tom ví i žena, která prodávala věci na internetu. Vychytralý podvodník ji tak obral o 40 tisíc korun.

Jak (ne)prodávat věci na internetu

Jeden z nejběžnějších triků představuje nabízení falešných kurýrů. Tento druh podvodu se nejčastěji šíří právě na internetových bazarech. Podvodníci se v těchto případech vydávají za zájemce o vámi nabízené zboží. Naučenými triky vás pak zmanipulují k použití jejich způsobu dopravy. 

prodej na internetu
Za prodej věcí na Aukru a Bazoši přišel o všechny své vydělané peníze
věci na internetu
iZdroj fotografie: Depositephotos
Prodej věcí na internetu vás může připravit o všechny úspory.

Jedná se o spolehlivý způsob, jak podvodníkům osobně předat přístup ke svému bankovnímu účtu. Když prodáváte věci na internetu, vždy trvejte na dopravě, kterou si sami zvolíte a rozhodně neuvádějte své osobní a platební informace na pochybné stránky, které vám doporučí případný zájemce. Před podobnými praktikami varuje také Policie České republiky.

Chtěla prodat oblečení po dětech

Chtěla prodat staré oblečení po dětech a další věci na internetu. Do pár hodin se ji ozvala zájemkyně, která ji velmi věrohodně vysvětlila, že si pro věci pošle kurýrní službu. Měla jen vyplnit určité údaje na jejich webu. Ten vypadal velmi věrohodně a měl tam i logo dopravní společnosti. Poškozená na trik bohužel naletěla a vyplnila i údaje k účtu. A potom to šlo rychle. Z účtu ji zmizelo 40 tisíc korun. Žena následně kontaktovala svou banku, která další transakce zablokovala.

na internetu
Nakupujete na internetu? Buďte obezřetní, šíří se nový podvod, který oběti připravuje o statisíce korun
špatný odkaz
iZdroj fotografie: Depositephotos
Internetoví podvodníci na nás číhají téměř všude.

Útočí na nás také další podvody

Další nebezpečí představují náhodné telefonáty z bank. Kybernetičtí podvodníci si dokáží o svých obětech zjistit velké množství osobních informací. Díky nim působí na oběť věrohodně a dokáží ji snáze zmanipulovat k odevzdání osobních i platebních údajů. Většinou oběti straší domnělým ohrožením jejich bankovního účtu.

V některých případech se snaží svou oběť přesvědčit k tomu, aby své finance přeposlala na účet s krypto-měnou, který má být údajně bezpečnější. Jindy zase požadují sdělení PIN kódu k jejich platební kartě, nebo dokonce přihlašovací údaje do internetového bankovnictví. Všechny tyto pokusy většinou končí dokonale vybíleným kontem oběti.

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články