Majitelé Spotify účtů budou platit poplatek ve výši 3 600 Kč. Kdo neprovede správné nastavení aplikace, ten bude muset odevzdat peníze. Na tohle si dejte dobrý pozor.
Majitelé Spotify účtů čelí útoku hackerů. Kyberzločinci se v létě 2020 dokázali nabourat do databáze, která obsahovala přes 380 milionů citlivých dat uživatelů. Největší nebezpečí představuje krádež hesel, díky kterým se útočníci pokouší nabourat do jednotlivých účtů a ovládnout službu daného uživatele. Z celkového počtu se zločincům povedlo odcizit hesla 350 tisíc uživatelům.
Majitelé Spotify účtů čelí rozsáhlému útoku
Streamovací služby, jako je Spotify a Netflix, jsou dnes už naprosté stálice u většiny uživatelů. Jejich používání je praktické a pohodlné a nabízí nepřeberné množství muziky či filmů bez nutnosti stahování. Jejich oblíbenost však zároveň láká i různé kyberzločince, kteří cílí na osobní údaje uživatelů a ovládnutí jejich účtů. Poslední rozsáhlý útok byl zaznamenán v létě roku 2020, kdy se mělo údajně ztratit až 350 tisíc přístupových údajů k účtům uživatelů. Tyto údaje byly následně využity k cílenému útoku na konkrétní majitelé Spotify účtů, kteří tak přišli o přístup ke svému účtu. Předplatné služby přitom ročně přijde na 3 600 korun, které budou uživatelé dál platit.
Okamžitě zkontrolujte své heslo
Majitelé Spotify účtů byli na útok okamžitě upozorněni samotnou streamovací službou, která je zároveň vyzvala, aby si obnovili svá přístupová hesla. Silné heslo je základním bezpečnostní opatřením, které každého uživatele před podobnými útoky chrání. Běžnou praxí však zůstává, že lidé používají stejné heslo ke všem svým účtům. Hackeři si jsou tohoto zvyku příliš dobře vědomí a využívají ho ke svým kyberzločinům. Každé získané heslo tak automaticky projedou několika různými portály, ke kterým chtějí získat přístup, a většinou mají úspěch, jak uvádí web Chip.cz.
Používejte správce hesel
Množství hackerských útoků v dnešní době bohužel narůstá, a proto by se měli majitelé Spotify účtů a jiných platforem zamyslet nad správou svých hesel. Pamatovat si pouze jedno heslo, které používáme všude, je určitě pohodlné, ale nikoli bezpečné. Pokud máte strach, že by mohlo být i vaše heslo zneužito, můžete si to ověřit na internetové stránce „Have I Been Pwned“. Zde se dozvíte, zda se vaše heslo někdy dostalo do rukou hackerů a případně jej můžete včas změnit. Ideální je využití správce hesel, který heslo v šifrované podobě uloží a nemusíte si nic pamatovat.