Na hradech britské královské rodiny se událo několik vražd. Údajně tam dodnes straší

Starý hrad, který nemá strašidlo, není pořádný hrad. A u těch královských to platí dvojnásob. Hrady patřící koruně jsou pak přehlídkou mnoha děsivých příběhů.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

S britskou královskou rodinou je nejspíš nejvíce spojený hrad Windsor nacházející se v hrabství Berkshire. Přežil všechno od dob prvního anglického krále Viléma Dobyvatele. Aktuálně jde o největší neobývaný hrad světa. Volný čas tu trávila Alžběta II. a sídlo je také domovem mnoha duchů. Bývalými obyvateli byli například Jindřich VIII., Karel I. a Jiří III. Ten se také údajně vrací, aby vyrušil živé. Objevuje se v oknech a má smutný pohled.

Buckinghamský palác

Nejznámější sídlo v Anglii bylo postaveno roku 1703 a hostí také mnoho duchů. Například osobního tajemníka krále Edwarda Johna Gwynna. Ten se tu zastřelil poté, co ho opustila jeho žena. Jak návštěvníci, tak i zaměstnanci často uvádí, že v klidnějších nocích je slyšet osamocený výstřel. Několik lidí tu také zahlédlo postavu středověkého mnicha. To by mohl být obyvatel kláštera, který tu stával ještě před vybudováním samotného paláce.

Zámek Balmoral

Oblíbené letní sídlo královské rodiny se nachází ve skotském Aberdeenshire. V 19. století ho nechal postavit princ Albert, manžel královny Viktorie. Podle legendy královnu Viktorii svedl její vlastní sluha John Brown. Tento vztah vyvolal hněv celého zbytku královské rodiny. Skutečná existence milostného poměru je dodnes záhadou. Mnozí ale věří, že duch Skota v tradičním kiltu stále bloudí sídlem a poměrně často se zjevuje i živým.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Palác Hampton Court

Královské sídlo v Londýně na břehu Temže je naprostým skvostem tudorovské architektury. Jeho historie sahá až do dob Jindřicha VIII., šlo o jeho oblíbené místo. Není pak náhodou, že místní duchové zahrnují i dvě jeho exmanželky. Králova třetí žena Jane Seymour zemřela v šestinedělí 12 dní po porodu přímo v paláci. Její křehká figura je údajně často vidět na schodech. Někteří se setkali i s duchem páté ženy popravené v pouhých 19 letech. Často je tu slyšet pláč.

Kensingtonský palác

V Londýně najdete také Kensingtonský palác postavený v 17. století. Ten byl velmi oblíbenou rezidencí královny Viktorie, dnes je domovem prince z Walesu a jeho rodiny (král Karel III. ho předává Williamovi). Má jít o nejfrekventovanější místo duchů ze všech zmíněných nemovitostí. Mezi nimi vyniká duch „divokého dítěte“ Petr. Toho měl král Jiří I. dostat v 18. století jako „lidského mazlíčka“. Byl nalezen v německém lese, král se ho snažil civilizovat.

iZdroj fotografie: Depositphotos

V zámku Holyroodhouse

Toto místo se v 16. století stalo dějištěm krvavé vraždy. Skotská královna Marie tu měla poměr se svým sekretářem a důvěrníkem, muzikantem Davidem Rizziem. O aféře se však dověděl její choť a svůdce byl zavražděn. Rizzia zabily palácové stráže dohromady 57 bodnými ranami. Vše se odehrálo před královnou, která byla v 7 měsíci těhotenství. Tělo stáhli po nedalekém schodišti a bylo zbaveno jak šatů, tak i veškerých šperků.

Anmer Hall

Dům z 19. století leží v Norfolku. Postavila ho královna Viktorie a Alžběta jej darovala svému vnukovi Wiliamovi jako svatební dar. Pozemek luxusní vily patřil kdysi jezuitům, konkrétně Henrymu Walpolovi. Ten byl roku 1595 popraven, protože se odmítl vzdát katolické víry a konvertovat k anglikánské církvi. Zemřel v Tower of London a po smrti má kráčet po svém panství a nenacházet klid.

Jaké české duchy z hradů a zámků si vybavujete?

Zdroj: Insider
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Zobrazit další články