NASA začne pátrat po mimozemské civilizaci pomocí umělých družic Země. Údajně jsme se vyhnuli už 11 srážkám s UFO

NASA se zaměřila na prioritní vývoj technologií, které budou moci lépe zkoumat neidentifikované předměty, které putují po vesmíru.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Americká vesmírná agentura zahájila vyšetřování povahy stovek neidentifikovaných létajících objektů. Většinu z nich zahlédli piloti amerických ozbrojených sil. Pentagon informoval o 11 případech, kdy se americká vojenská technika zázračně vyhnula srážce s UFO. K jednomu z nejzáhadnějších setkání s neidentifikovanými objekty došlo nad Tichým oceánem poblíž jižní Kalifornie. Pilotka Alex Dietrichová se o tuto informaci rozhodla podělit až o 17 let později.

Zachycení neznámého jevu

Dietrichová pracovala na palubě americké letadlové lodi a jednou nevěřila vlastním očím. UFO se řítilo nad oceánem neuvěřitelnou rychlostí a během několika sekund překonalo velké vzdálenosti. Podle jejího kolegy, pilota Davida Fravora, bylo jedno letadlo, na kterém se vetřelci pohybovali, dlouhé asi 12 metrů. Poté jev zachytily infračervené kamery a radary na letadlové lodi, ale vědci stále nedokázali určit jeho pravou povahu.

Návrhy na detekování jevů v atmosféře

Astrofyzik Thomas Zurbuchen navrhl novou metodu pro studium neidentifikovaných objektů. Chce totiž přeměnit družice na oběžné dráze v blízkosti Země na „lovce“ létajících talířů. Zurbuchenův tým má v plánu věnovat pozornost senzorům nainstalovaným na satelitech a vylepšit je tak, aby detekovaly jevy v zemské atmosféře.

iZdroj fotografie: Unsplash

Investování do nových technologií

Technologie umožní odlišit optické iluze od skutečných fyzických objektů kroužících velkou rychlostí ve vzduchu a určit jejich povahu. Šéf NASA Bill Nelson řekl, že jedním z úkolů oddělení je hledat život mimo Zemi. Díky tomu korporace investuje do tohoto vývoje miliony dolarů. Otázkou budoucnosti ale zůstává, jestli se jim to nakonec vyplatí.

Zdroj: Space

Jakých výsledků se podle vás výzkumům v této oblasti podaří dosáhnout?

Diskuze Vstoupit do diskuze
60 lidí právě čte
Zobrazit další články