Japonsko plánuje vypustit vysokorychlostní vlaky do vesmíru. Brzy bychom se měli dočkat 1. prototypu

Japonsko chystá velký projekt sestrojení vesmírného vlaku, který by umožnil lidstvu konečně kolonizovat Měsíc a Mars. Přípravy jsou v plném proudu.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Japonští vědci se pustili do ambiciózního projektu vytvoření vysokorychlostních vesmírných vlaků, které dopraví cestující na jiné planety. Vývojáři z University of Kyoto spolu se specialisty z Kajima Construction plánují uvést tento neobvyklý, ale odvážný nápad v realitu. Zní to sice trochu bláhově, ale proces je v plném proudu.

Kolonizace Měsíce a Marsu

Podle nich půjdou první inovativní kompozice na Měsíc a Mars. Galaxy Express bude moci dělat krátké zastávky na oběžné dráze na speciálních stanicích. Tam se cestující vesmírem zotaví, aby mohli pokračovat v cestování po určených trasách. Nejmodernější dopravní systém se nazývá Hexagon Space Track System.

Vesmírný vlakový expres

Vesmírný vlak se bude podle autorů revolučního nápadu skládat ze šesti vozů. Při pohybu v kosmickém prostoru budou všechny jeho části spojeny v jednu. Plánuje se, že takové vlaky budou na startu urychleny pomocí vesmírných motorů. Zajímavé je, že kromě jiného budou mít japonské vlaky také zatahovací křídla. V případě přiblížení k planetě s atmosférou jim tato možnost umožní pohybovat se jako letadla.

Život ve vesmíru?

Na Měsíci a Marsu se Japonci chystají vybudovat osady s lesy a nádržemi. Tím by vytvořili umělé podmínky, které lidem zajistí pohodlné bydlení. Yosuke Yamashiki, jeden z vedoucích projektu, který vede Centrum pro lidskou astronautiku na univerzitě v Kjótu, zdůrazňuje, že v jiných zemích k podobnému vývoji nedochází. Plány badatelů ze země vycházejícího slunce mají údajně dobré vyhlídky. Myšlenka nastolení života ve vesmíru je pro lidstvo stále aktuálnější.

iZdroj fotografie: Unsplash

Realizace projektu se možná ještě dožijete

Kromě požadavku na nejpokročilejší technologie, seriózní infrastruktury a působivého financování však bude vytvoření vysokorychlostního galaktického vlaku i časově náročné, může trvat mnoho desetiletí. Někteří odborníci odhadují, že dokončení takového projektu by mohlo trvat nejméně 100 let. Japonští nadšenci se ale těchto složitostí neobávají. Slibují, že do roku 2050 představí veřejnosti prototyp svého vesmírného expresu.

Zdroj: RG

Jaký je váš názor na tento projekt?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Zobrazit další články