Mimozemšťané by nás jednoho dne mohli zotročit. Podle úvah by se pak lidé stali potravou nebo domácími mazlíčky

Mimozemšťané podle některých lidí neexistují, podle jiných už na naší planetě dávno jsou. Pokud by se nás rozhodli zotročit, nečekalo by nás nic dobrého.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Po staletí rozhodovali na Zemi lidé. Stačí se zeptat zvířat, která využíváme jako potravu, chováme v zoologických zahradách, lovíme pro sport nebo je máme jako domácí mazlíčky. Jak by dopadlo lidstvo, kdyby najednou nebylo na vrcholu potravního řetězce? Co kdyby naši planetu ovládli mimozemšťané a lidstvo si podmanili? Byli bychom pro ně nejspíš také jen zvířata.

Dáte si někdo lidský burger?

Za předpokladu, že mají mimozemšťané stejnou základní biochemii jako my, dokázali by naše výživná těla přeměnit na energii stejně, jako to my děláme s masem hospodářských zvířat. Obdobně by mohli i matkám odebírat novorozeňata a zpracovávat lidské mateřské mléko, jako lidé zpracovávají to kravské.

K noze, člověče!

Druhá varianta je ta, že bychom pro mimozemšťany nepředstavovali další možný zdroj obživy, ale vcelku roztomilá zvířátka. Téměř každá rodina má nějakého domácího mazlíčka, jehož předkové žili původně volně. Pokud bychom dopadli například jako kočky, které mají víceméně možnost volného pohybu, vyšli bychom z toho vlastně ještě docela dobře. 

iZdroj fotografie: iStock

Horší varianta je ta, že bychom byli postaveni na úroveň dnešních ptáků či hlodavců a plazů chovaných v klecích. Nebo ještě hůře zvířat chovaných v ZOO. Mimozemšťané by se na nás se svými mimozemšťánky chodili dívat. Na rozdíl od zvířat nejsme sice tak rozmanití, zato jsme poměrně zábavný druh.

Malí lidští otroci

Tento poslední scénář je nejméně pravděpodobný, ale za zmínku stojí. Mimozemšťané by nás mohli také využívat jako neplacenou pracovní sílu bez jakýchkoliv práv, jak tomu bylo kdysi u otroků. Ale toho se nejspíše obávat nemusíme, protože pokud jsou mimozemšťané schopni mezihvězdných cest, neexistuje nejspíše nic, s čím by jim takoví „neandrtálci“ mohli pomoci.

iZdroj fotografie: Freepik

Máme se bát?

Nejspíše se ale nemáme čeho obávat. Je mnoho planet, které jsou podobné té naší, a obydlené nejsou. Pro mimozemšťany by tedy bylo jednodušší zabrat nějakou jinou, navíc nezničenou podivným druhem „hmyzu“, který by asi kladl (sice chabý, ale přece) odpor proti kolonizaci. 

Podle některých konspiračních teorií tu navíc už dávno mimozemšťané jsou, a pokud by nás tedy chtěli nějakým výše zmíněným způsobem zotročit, již by tak učinili. Podle jiné teorie vlastně takovou malou mimozemskou ZOO jsme, z dálky nás pozorují a výborně se baví.

Pokud byste kolonizovali jinou planetu, jak byste naložili s tamními druhy?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Přezbrojení tankového vojska České republiky. Vítězství téměř kontumační – Leopardy 2 pro AČR
adbz.cz
adbz.cz
Netýrejte svého psa procházkami v horkých dnech. Číhá na něj mnohem víc nebezpečí, než si myslíte