Co když už jsou mimozemšťani mezi námi? Mohli by mít co dočinění s onemocněními, které neumíme léčit

Případná existence mimozemské civilizace nahání lidem hrůzu. Někteří dokonce tvrdí, že se tito neznámí tvorové již po dlouhou dobu pohybují mezi prostým lidem.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

V roce 2021 vláda Spojených států vydala zprávu o pozorování mimozemšťanů za posledních 20 let. Tato analýza obsahovala celkem 144 pozorování, většinou byli svědky vojenští letci. Jen jim už neříkají UFO. Nyní jde o neidentifikované vzdušné jevy neboli UAP. Prozatím ale neexistuje dostatek důkazů, které by potvrdily nebo vyvrátily, že tyto UAP jsou mimozemského původu. Pokud se zeptáte jednoho z pilotů námořnictva, který si v roce 2004 všiml UAP ve tvaru Tic Tac bonbónů, jistě vám toto tvrzení zcela vyvrátí.

Jsou mimozemšťané už dávno na Zemi?

Inu, pokud ano, lidstvo by mělo pravděpodobně veliký problém, protože pokud jde o mimozemskou invazi, tak proti ní není žádný plán. Zároveň se vědci taktéž obávají mimozemské inteligence, která pravděpodobně přesahuje tu lidskou. Je to kvůli tomu, že většina hvězd v galaxii Mléčná dráha existuje mnohem déle než Slunce. To znamená, že mimozemšťané by měli více času na vývoj a technologický pokrok. Pokud by tedy vykazovali známky agresivního chování, tak by šance na přežití byly skutečně malé.

Dokáže se lidstvo bránit?

Věda naštěstí už dávno přišla s programy, které sledují vše, co by mohlo být potenciální hrozbou pro naši planetu. Případné nebezpečí je sice známo, ale síla mimozemské civilizace je stále obrovským otazníkem. Lidstvo může jen doufat, že dosavadní vývoj zbraní bude proti takové potenciální armádě či jejich technologiím stačit.

Jednou s možností, jak se bránit, je jednotka Pentagonu, která by mohla mít tajné mimozemské zbraně na obranu. Ani to však nemusí stačit. I kdyby se třeba mimozemšťané chovali přátelsky, pro drtivou většinu lidí bude jejich přítomnost velikou přítěží. Zatímco světové vlády se budou snažit vyhodnotit hrozby a najít způsoby, jak s nimi komunikovat, civilistům by bylo nařízeno zůstat doma. Dále nastane panika a rozdělení společnosti. Najdou se tedy příznivci, ale rozhodně i tací, kteří mimozemskou návštěvu tolik neuvítají.

iZdroj fotografie: Unsplash

I kdyby lidé zachovali chladnou hlavu, mimozemšťané by mohli přinést různé mimozemské mikroby, proti kterým by na Zemi nebyla žádná imunita. Může se tedy jednat o tak trochu „nevinné vyhlazení.“ Jednoduše řečeno se toho ví o mimozemšťanech hodně málo a případné ohrožení lidstva by mohlo být zničující.

Jak si představujete typického mimozemšťana?

Zdroj: WhatIf
Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články