Hon na mimozemšťany začal. Hledání by se mělo soustředit na Měsíc. Právě tam mohli zanechat svou loď, tvrdí vědec

Podle některých vědců jsou při pátrání na Měsíci dobré šance na nalezení mimozemských artefaktů, které zde cizí civilizace mohly cíleně zanechat.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Zatímco mnoho astronomů a dalších vědců pátrá po mimozemském životě ve vzdálených galaxiích, někteří se obrací na místa mnohem blíž, jako je třeba náš Měsíc. Podle nedávné studie může být důkaz o přítomnosti mimozemského života totiž právě tam. A americký vědec dokonce vytvořil novou rovnici lovu na mimozemšťany, která má určit pravděpodobnost úspěchu hledání jejich artefaktů a vesmírných lodí.

Fyzik pátrající po artefaktech a lodích

Podle amerického fyzika Jamese Benforda se mohou právě na Měsíci skrývat tolik hledané koráby. Jeho práce v magazínu Astrobiologie pojednává o tom, že mimozemšťané mohli nechat své lodě jak na Měsíci, tak na dalších skalnatých tělesech poblíž Země. Vytvořil proto svou verzi Drakeovy rovnice, což je statistická formule určující počet aktivních a komunikujících civilizací v naší Mléčné dráze.

iZdroj fotografie: Pixabay

Benfordova verze odhaduje počet artefaktů, lodí a sond, které za sebou mimozemšťané nechávají při svých cestách. Vlastně tak doplňuje Drakea v jiné oblasti, která je ovšem poměrně logická. Podle fyzika jde totiž o to, že mimozemské civilizace mohou být klidně dávno mrtvé, ale jejich technologie a artefakty, které za sebou nechávají, s námi mohou být i nadále schopné nějakým způsobem komunikovat.

Přehlížené možnosti nedaleko nás

Benford je obecně toho názoru, že zatímco posloucháme signály ze vzdálených galaxií, přehlížíme to, co máme nejspíš hrozně blízko. Kromě toho si myslí, že pro mimozemšťany může být zanechávání artefaktů a technologií ve vesmíru výhodnější komunikační strategie než námi tolik oblíbené vysílání či zachytávání signálů. Máme tady hodně projektů, které poslouchají, co se kde „šustne“, ale neprohledali jsme pořádně nejbližší sousedství.

iZdroj fotografie: Unsplash

Navrhuje proto pátrání na Měsíci, na objektech obklopujících zemí a také mezi tím, co se nachází přímo na oběžné dráze Země. Výhodou hledání objektů ve vesmíru je jejich zachovalost, protože je nic přímo neohrožuje. Podle Benfordových propočtů je takové hledání zcela legitimní alternativní postup se stejným potenciálem jako sledování signálů z galaxií. Stejně tak může umělá inteligence vyhodnotit snímky Měsíce pořízené NASA.

Zdroj: The Sun

Diskuze Vstoupit do diskuze
77 lidí právě čte
Zobrazit další články