Čína tvrdí, že jejich obří teleskop pravděpodobně zachytil signály od mimozemšťanů

Dosud největší radioteleskop zkoumá dění v daleké hloubi vesmíru. Zaznamenal rádiové signály a dle vědců by se mohlo jednat o existenci mimozemské civilizace.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Astronomové z Pekingské univerzity objevili „několik případů možných technologických stop mimozemských civilizací z vnějšku Země.“ Takto zněla zpráva zveřejněná 14. června v Science, Technology Daily a oficiálních novinách čínského ministerstva vědy a technologie. Dle těchto zdrojů byly signály objeveny čínským 500metrovým radioteleskopem zvaným jako „Sky Eye.“ V dnešní době se jedná o největší radioteleskop na světě.

Největší radioteleskop světa

Sky Eye je od roku 2019 uveden aktivně do provozu, aby skenoval rádiové signály v hloubi vesmíru. V roce 2020 výzkumníci uvedli, že zaznamenali dva podezřelé úzkopásmové, potenciálně umělé rádiové signály. Nedávno cílený průzkum známých exoplanet našel další podivný úzkopásmový rádiový signál, čímž se počet zvýšil na tři.

Čeká se na výslednou analýzu

Úzkopásmové rádiové vlny, které obvykle používají pouze lidská letadla a satelity, mohly být vyrobeny mimozemskou technologií. Vědci však tvrdí, že jejich zjištění jsou předběžná, a stále se čeká na výslednou analýzu. Jejich cílem je utvrdit lidskou civilizaci, že na světě skutečně není sama.

První známky mimozemské civilizace?

„Jedná se o několik úzkopásmových elektromagnetických signálů, které se kompletně liší od ostatních.“ S těmito slovy přišel Zhang Tonjie, hlavní vědec z China Extraterrestrial Civilization Research Group na Pekingské pedagogické univerzitě. Vědec dodal, že jeho tým plánuje opakovat pozorování podivných signálů, aby přesvědčivě vyloučili jakékoli rádiové rušení a získali o nich co nejvíce informací. Sebejistě sdělil lidem, že se těší, až se Sky Eye stane prvním teleskopem, který potvrdí existenci mimozemské civilizace.

iZdroj fotografie: Unsplash

Nesoulad mezi nekonečným rozsahem, stářím vesmíru a zjevným nedostatkem inteligentních forem života mimo Zemi už dlouho znepokojuje vědce. Toto rčení pochází z Fermiho paradoxu. Je pojmenován podle nositele Nobelovy ceny za fyziku Enrica Fermiho, který světu zanechal velice oblíbenou frázi: „Tak kde všichni jsou?“ Když se nad tím člověk zamyslí, tak nekonečnost vesmíru je celkem smutná. Tolik prostoru a vesmírných těles, ale žádná živá duše.

Jak dlouho může trvat, než odhalíme existenci mimozemské civilizace?

Zdroj: Science

Diskuze Vstoupit do diskuze
80 lidí právě čte
Zobrazit další články