Elon Musk varuje lidstvo. V polovině ledna roku 2056 bude celý svět odsouzen k záhubě

Na sociálních sítích se začal objevovat příspěvek o zkáze lidstva, kterou způsobí daleko větší objekt, než jaký zapříčinil vyhynutí dinosaurů.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Na Twitteru se objevil příspěvek, který vyvolal obrovský povyk po celém světě. Elon Musk, multimiliardář, CEO a technický ředitel společnosti SpaceX, ve svém komentáři varuje lidstvo před vyhynutím. Konkrétně se jedná o Eros 433, obří asteroid, jenž má nést plnou zodpovědnost za tuto katastrofu. A to tak zničující, že by mohla způsobit opravdový konec. Obavy jsou skutečně oprávněné, protože velikost tělesa odpovídá rozloze největšího amerického města New Yorku.

Zkázu lidstva způsobí obří asteroid

Nedávno byla zveřejněna hypotéza, která poukazuje na kontroverzní 3D simulaci této pohromy. Vizualizovala velikost asteroidu a objasnila spojitost s nebezpečím pro Zemi. Průměr asteroidu je téměř 17 kilometrů. To znamená, že je takřka dvakrát větší než kometa, která kdysi zasáhla Zemi a způsobila vyhynutí dinosaurů. Polemizovalo se nad různými termíny, kdy má tato zkáza nastat. Zdá se však, že nebezpečný Eros 433 se k Zemi přiblíží ve druhé polovině ledna 2056. 

Naděje na přežití jsou malé

O příspěvek se začal zajímat Elon Musk, který nedává Zemi žádné naděje, jak se této události vyhnout. Jedinou šancí je osídlování jiných planet či pravděpodobná kolonizace Měsíce. V potaz se samozřejmě bere i potenciál na Marsu, avšak věda zde stále pátrá po známkách života. V poslední době věda také hledá exoplanety a jiné vesmírné objekty ukryté daleko v roji hvězd. Ty totiž také mohou skrývat patřičné podmínky pro lidský život.

iZdroj fotografie: Pixabay

Bude to skutečně konec?

Pokud se plánované datum skutečně vyplní, nezbývá nic jiného, než doufat, že se povaha asteroidu během následujících let změní. Druhou šancí může být enormně rychlý posun vědy a technologií, avšak žádná třetí šance se nenaskytne. Samozřejmě desetiletí zbývající do srážky můžete strávit dle libosti a na patřičné datum se postupně psychicky připravit.

Jaký máte názor na tuto možnou pohromu?

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Zobrazit další články