Nejčastěji tažená čísla ve slosování loterií. Zvyšte svou šanci na výhru

Nejspíš každý z nás by si přál vyhrát v loterii. Pokud je to i vaše ambice, zkuste si vyhledat statisticky častá výherní čísla.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Šance jednotlivce na výhru v loterii je asi jedna ku 300 milionům podle konkrétního druhu hry. Ačkoli pravděpodobnost není obecně jednotlivci nakloněna, každý může jít výhře trošku naproti. Například nákupem více výherních losů, hraním každého tahu nebo volbou tzv. šťastných čísel. To jsou čísla, která se statisticky objevují nejvíc. A i když rozhodně nezaručují, že na vás padne jackpot, jde o jednoduchou metodu, jak svoje šance aspoň trochu navýšit.

Jak vybírat čísla na tiketu?

Zapomeňte na data narození, svátky členů rodiny nebo výročí. Tento postup bude končit u čísla 31 a dál se nedostanete. Vyšší čísla padají ve Sportce naprosto stejně často jako ta menší. Takže se nebojte rozprostřít svůj tip po celé délce. Druhá rada je trochu o pohodlí, ale sázejte osobně. U této skutečnosti není známo procentuální zastoupení obou skupin, ale podle všeho to vypadá, že více výherců nesázelo doma u monitoru.

iZdroj fotografie: Pixabay

Pokud můžete do sázení investovat trochu víc, zkuste tzv. systémovou sázku. Ta dovoluje vybrat až 15 různých čísel a vsadí veškeré jejich kombinace. Její problém je, že se prodraží – může stát i přes 10 000 korun. Je populární hlavně v momentě velkého jackpotu. V takovém případě vám výhra mnohonásobně vrátí veškeré náklady. Ideálním případem je vsadit například v pěti lidech, kdy to každého bude stát cca 2000 Kč.

Vlastní čísla, stejná čísla, řady

Výběr dvou čísel za sebou není výrazný problém. Pokud ale celá sázka spočívá v číslech jdoucích po sobě, možnost výhry se vám radikálně vzdaluje. Tyto kombinace jsou totiž extrémně vzácné. Například základní kombinace čísel 1–6 dosud v historii Sportky nepadla. Nespoléhejte na čísla vybraná počítačem, zvolte si vlastní kombinaci. Takovou, která se neomezuje na určitý rozsah, ale rozprostře se na celou plochu sázenky.

iZdroj fotografie: Pixabay

Finální rada může znít podivně, ale platí. Zůstávejte u stejných čísel. Neměňte rozložení tipu jen proto, že vám hned nic nepadne. Znamená to jen, že máte vyšší šanci příště. Kombinace, které už padly, se téměř určitě v dohledné době nezopakují. Čím více budete ale trvat na stejném rozložení, tím máte větší šanci, že na něj v nějakém horizontu dojde. Na každý pád sázejte odpovědně a nespoléhejte na výhru.

Zdroj: Rd

Diskuze Vstoupit do diskuze
129 lidí právě čte
Ladislav Podešva
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články