Věřila České poště, přišla kvůli tomu o 18 000 Kč: Rozmohl se nový podvod, v ohrožení je každý

Věřila České poště, přišla kvůli tomu o 18 000 Kč. Za všechno může klasický podvod, na který si většina Čechů nedává vůbec pozor. Používání složenek se nevyplácí.

České poště i Zdroj fotografie: Depositephotos
                   

Často zde píšeme o různých internetových podvodech, které důvěřivé lidi připraví mnohdy i o několik desítek tisíc korun. Nekalé praktiky a podvody se však neobjevují výlučně jen v online prostoru. Nepříjemná kauza se nedávno nevyhnula ani České poště. Jedna zaměstnankyně na Poličsku zneužila své pracovní pozice a zpronevěřila několik složenek s přeplatky za energie. Oběti tak přišly o několik tisíc korun.

Ztracené složenky na České poště

Případ se dotýká hned dvou obětí, které měly přes Českou poštu obdržet složenky s přeplatky za energie. První obětí se stal pan Jaroslav, který několik týdnů očekával složenku s přeplatkem za plyn ve výši 3 500 korun. Druhou obětí byla žena, které měla taktéž dorazit složenka s přeplatkem, tentokrát však ve výši 18 tisíc korun.

Ani jeden z nich se své složenky nedočkal. Pan Jaroslav nakonec vzal věc do vlastních rukou a začal po ztracené složence pátrat. Na České poště mu však bylo sděleno, že mu byla složenka už dávno doručena. Zároveň se dozvěděl, že byla už dva dny po doručení dokonce vyplacena. On však ani složenku ani peníze nikdy neobdržel.

české pošty
iZdroj fotografie: Art Jarka / Creative Commons / CC BY-SA
Pracovnice České pošty zpronevěřila několik složenek s přeplatky za energie.

Za vše mohla pracovnice pošty

Pan Jaroslav nehodlal případ ztracené složenky nechat jen tak. Zpočátku netušil, na koho se má obrátit. Pro web Svitavský Deník.cz uvedl, že „psal na všechny strany“ dokud se mu nepovedlo dovolat spravedlnosti. Sám pojal podezření, že za zpronevěřením složenky stojí nějaký pracovník České pošty. Na České poště začali celý případ vyšetřovat, aby se vyhnuli trestnímu oznámení na policii. Odhalili, že za podvodem skutečně stojí jedna z jejich zaměstnankyň a odhalili, že podvedených lidí bylo mnohem více. Přesný počet obětí však není známý.

neplatné bankovky

Psala vám někdy Česká pošta SMS zprávu? Musíte zpozornět, Češi kvůli tomu přišli už o miliony korun

Česka pošta předala případ policii

Zaměstnankyně České pošty se přiznala, že při výplatě složenek peníze zpronevěřila a slíbila dluhy vyrovnat. Pan Jaroslav i druhá podvedená paní tak nakonec své peníze získali zpátky. Omluvy se ovšem nedočkali. Mluvčí České pošty potvrdil, že byl s podezřelou pracovnicí okamžitě rozvázán pracovní poměr a celý její případ byl předán policii.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Veronika Helmová

Zobrazit další články