Bez peněz na ni nelez: Lidé zuří, slavná sociální síť bude zpoplatněna. Používáte je také?

Používá ji statisíce Čechů, zdarma však dlouho nezůstane. Oblíbená sociální síť bude již brzy zpoplatněna.

i Zdroj fotografie: Unsplash
                   

Sociální sítě jsou v dnešní době nedílnou součástí každodenního života téměř každého z nás. Díky nim můžeme zdarma komunikovat se svými blízkými, hrát na nich nejrůznější hry, případně je využívat k práci. Jsou zdarma, což je rozhodně obrovským plus. Teď ale jedna z předních sociálních sítích šokuje svým rozhodnutím. Brzy bude zpoplatněna a kdo nezaplatí, ten ji nebude moc používat. 

Sociální síť X

Po nákupu Twitteru od strany Elona Muska došlo k výrazným změnám na této sociální síti. Musk, známý pro své excentrické vize, přinesl několik kontroverzních inovací a tato období turbulencí vedla k radikální změně názvu platformy. Twitter se stal sítí X, dostali jsme nové logo a zdá se, že nová éra této sociální sítě je na dosah. Jedním z nejvýznamnějších kroků, kterými Musk způsobil rozruch, je zavedení poplatků za členství. Informuje o tom Indiatoday.

Za Twitter si zaplatíte

Zatímco Twitter byl dlouho volně dostupný, nový model nabízí placené předplatné s různými výhodami. Uživatelé mohou zaplatit za vylepšený přístup k informacím, rychlejší zpřístupnění nových funkcí a více možností personalizace. Platící členové také získávají nejrůznější výhody. 

twitter iZdroj fotografie: Depositphotos

V nedávném rozhovoru s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem Musk naznačil, že zpoplatnění sítě X pro všechny uživatele může být na spadnutí. 

Překvapivý důvod

Důvodem má být boj proti botům, které zneužívají platformu a komplikují orientaci v obsahu. Spekuluje se také, že roli v tomto rozhodnutí mohou hrát finanční zájmy. I když zatím Musk nezveřejnil konkrétní ceny za členství, naznačil, že se jedná o relativně nízkou částku. Povinné poplatky tak pravděpodobně nebudou výrazně zatěžovat uživatele a mohou být pouze symbolickou částkou.

Zdroj: Standard
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články