Slavná aplikace má v sobě virus: Pokud ji máte v telefonu, okamžitě ji odstraňte

Pokud máte v telefonu tuto oblíbenou aplikaci, měli byste ji okamžitě smazat. Má v sobě totiž nebezpečný virus.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Zabezpečení aplikací v obchodech pro mobilní zařízení čelí stále větším problémům. Nedávno byla identifikována rafinovaná aplikace, která prošla kontrolami a přesto byla umístěna do obchodu Google Play. Mějte se na pozoru! Společnost Eset, zabývající se kybernetickou bezpečností, upozornila na konkrétní aplikaci s názvem iRecorder – Screen Recorder, která zdánlivě slibovala funkce nahrávání obrazovky. 

Zásadní problém

Mnoho uživatelů, kteří hledali tuto funkcionalitu, nalezlo tuto aplikaci a zřejmě již stihlo provést stahování. Podle odhadů byla aplikace stažena až 50 tisíckrát od jejího zařazení do obchodu Google Play v září 2021. Co však bylo nebezpečné, byl skrytý malware jménem Ahmyth, který byl součástí této aplikace. Tento trojský kůň je specializován na krádež bankovních účtů a účtů spojených s kryptoměnami. Sleduje a uchovává zaznamenaná písmena, která zadáte při zadávání hesel do klávesnice. V příhodnou chvíli mohou útočníci, kteří stojí za tímto malware, převzít kontrolu nad vaším bankovním nebo kryptoměnovým účtem, a to takřka nepozorovaně. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak se chránit

Aby byla ochrana efektivní, doporučuje se používat dvoufaktorové ověřování. Dále mohou být užitečné heslové manažery, které ukládají vaše hesla a kódy pod jedním hlavním heslem a umožňují snadný přístup bez nutnosti opakovaného zadávání hesel. Díky této ochraně malware nemá možnost přístupu k vašim údajům. Pokud jste nainstalovali aplikaci iRecorder – Screen Recorder od vývojářů Coffeeholic Dev, doporučuje se, aby byla okamžitě odstraněna z vašeho zařízení. Google ji na základě doporučení od společnosti Eset odstranil ze svého obchodu, ale může se stále objevovat na neoficiálních platformách pro stahování aplikací.

Toto upozornění zdůrazňuje, jak je důležité být obezřetný při instalaci aplikací a chránit své osobní údaje při používání mobilních zařízení.

Zdroj: Eset
Diskuze Vstoupit do diskuze
149 lidí právě čte
Autor článku

Marek Motyčák

Redaktorem jsem již 6. rokem. Specializuji se na optické a vizuální testy, hádanky a rébusy, ale i zpravodajství a informace o nových technologiích, přičemž zábavnou formou podporuji vědeckou gramotnost čtenářů.

Zobrazit další články