Již v roce 2024: Majitelé aut se musí mít na pozoru. Již brzy nám nainstalují do vozů děsivý systém a nikdo vám o tom ani neřekne

Majitelé aut by se měli mít na pozoru, brzy přijde nečekaná změna, která se dotkne téměř každého řidiče. Na toto nejsme připravení.

i Zdroj fotografie: Michal Gregor / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Majitelé aut se musí mít na pozoru. Volkswagen rozšiřuje své propojení automobilů a umělé inteligence o integraci generativního modelu ChatGPT od společnosti OpenAI. Tato inovace má být standardně dostupná v řadě VW modelů již od druhého čtvrtletí 2024. To by učinilo z Volkswagenu prvního automobilového výrobce, který ChatGPT implementuje ve svých sériových vozech.

Majitelé aut čekají nové funkce

Přestože Volkswagen již dlouhodobě vlastní svůj vlastní hlasový asistent, nazývaný IDA, který je součástí vybavení v moderních modelech jako ID.4 nebo Passat, nová inovace přinese další dimenzi. Systém umožní přístup k ChatGPT a příslušné databázi, což umožní přirozenou hlasovou interakci s vozidlem. To může zahrnovat nahlas předčítání obsahu a odpovídání na otázky během jízdy. IDA bude i nadále poskytovat podporu v oblasti infotainmentu, navigace a nastavení vozidla. Na to se budou muset majitelé aut připravit.

OpenAI iZdroj fotografie: Depositephotos

Majitelé aut tak brzy budou moci využívat ChatGPT. Zajímavé je, že pro používání IDA nebude vyžadován samostatný účet ChatGPT. ChatGPT bude aktivován pouze v případě, že IDA dosáhne svých omezení. Volkswagen zdůrazňuje, že ChatGPT nebude mít přístup k údajům o vozidle a zaručí, že otázky a odpovědi budou smazány, aby byla zachována co nejlepší ochrana osobních údajů.

Toto rozhodnutí posouvá Volkswagen o krok vpřed v porovnání s konkurencí, která zatím zkoumá a zvažuje integraci produktů umělé inteligence do svých vozidel. Bude zajímavé sledovat, zda toto odvážné rozhodnutí přinese úspěch německému automobilovému výrobci v této průkopnické oblasti propojení umělé inteligence a automobilů.

Zamlouvá se vám tato novinky ve vozech Volkswagen?

Diskuze Vstoupit do diskuze
74 lidí právě čte
Autor článku

Patrik Burčal

Zobrazit další články